کد خبر : 18781
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 اسفند 1399 - 12:17

معاون عمرانی فرماندار مراغه:

ایجاد پارکینگ در هسته مرکزی شهر ضروری است

ایجاد پارکینگ در هسته مرکزی شهر ضروری است
با توجه به ترافیک سنگین در هسته مرکزی شهر، نیاز به ایجاد پارکینگ‌های عمومی در این مناطق بیش از پیش احساس می‌شود.

به گزارش رصدمراغا؛ نقی مسکینی معاون عمرانی فرماندار مراغه در جلسه شورای ترافیک گفت: ساماندهی دستفروشان و توسعه پارکینگ‌های عمومی مهمترین راهکار کاهش بار ترافیکی شهر مراغه است و باید برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی شود.

وی ادامه داد: همچنین ساماندهی ایستگاه‌های مسافربر روستایی و برون‌شهری نیز از ضرورت‌هایی است که بر اساس برنامه‌ریزی اصولی و با کارشناسی پلیس راهور و جانمایی شهرداری باید انجام شود.

وی اضافه کرد: وجود خیابان جام‌جم به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های شهری، فرصت مناسبی برای کاهش بار ترافیکی و استفاده از پارکینگ‌های عمومی در هسته مرکزی شهر فراهم کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: آسفالت، روشنایی و علائم در برخی معابر شهری و روستایی شهرستان به توجه و بهسازی نیاز دارد.

نادر نجد نیز در جلسه شورای ترافیک مراغه افزود: ترمیم و بهسازی آسفالت برخی خیابان‌های شهر به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. 

وی ادامه داد: آسفالت برخی جاده‌های روستایی و روشنایی برخی از نقاط در جاده‌های اصلی این شهرستان هم به بهسازی نیاز دارد و این در حالی است که علائم هشداردهنده و ترافیکی در بیشتر جاده‌های روستایی وجود ندارد.

وی با اشاره به وجود مشکل سد معبر در شهر مراغه اضافه کرد: رفتار سلیقه‌ای و نبود برنامه مناسب موجب شده تا سد معبر روز به روز بیشتر شود.

سرپرست شهرداری مراغه گفت: وصول نشدن عوارض شهری موجب تحقق نیافتن درآمد مصوب شهرداری می‌شود و  در نهایت سطح خدمات شهری کاهش می‌یابد.

شهرام مروتی با بیان اینکه نبود ضمانت قانونی موثر برای وصول عوارض شهری از مشکلات پیش روی شهرداری است، افزود: در صورت وصول شدن عوارض شهری، شهرداری مراغه از درآمد ۱۵ میلیارد تومانی برخوردار خواهد بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال جاری نیز سهم ۶۰ درصدی شهرداری مراغه از محل وصول جرائم راهنمایی و رانندگی تحقق نیافته است.

وی اضافه کرد: همچنین در رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز ریالی از اعتبارات این طرح به شهر مراغه تخصیص نیافت و تمامی اعتبارات آن فقط در مرکز استان هزینه شد.
انتهای پیام/