کد خبر : 368
تاریخ انتشار : شنبه 31 ژانویه 2015 - 14:52

دیدار فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان مراغه با امام جمعه محترم مراغه

دیدار فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان مراغه با امام جمعه محترم مراغه

امام جمعه مراغه با اشاره به آغاز دهه فجر گفت:بنده معتقد هستم که علم امام ،ایشان را امام نکرد،امام را یک ایده یک فکر و یک اعتقاد باطنی و یک اخلاص حضرت امام که در عمل داشتند امام کرد.

DSCF8558به گزارش رصد مراغه ، امروز صبح در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح و جمعی از مسئولان با امام جمعه محترم شهرستان مراغه فرمانده محترم سپاه ناحیه مراغه با قرائت بیانات مقام معظم رهبری درباره دهه فجر و نیروهای مسلح اشاره به قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران نمود.

در ادامه امام جمعه محترم مراغه با اشاره به آغاز ایام الله دهه فجر گفت: عزیزان من در آستانه شروع ایام الله دهه فجر قرار گرفته ایم. امروز ۱۱ بهمن و فردا ۱۲ بهمن سالروز ورود حضرت امام (رض) به کشور عزیز ایران اسلامی است. در آیه ای از قرآن خداوند متعال می فرماید:هر کس از شما از دین مرتد شود خیال نکند که اسلام بی یارو یاور می ماند.در آینده تاریخ خداوند اهدیت قومی را خواهد آورد که خدا دوست دار آنهاست و آنان نیز خداوند را دوست می دارند. آنان دارای صفاتی هستند که یکی از آن ها متواضع بودن آنان در برابر مومنان و استوار و قوی بودن در مقابل کفار و استکبار هستند.و بعد می فرماید این قومی که می آید بعدا در راه خدا جهاد می کنند. وقتی این آیه بر پیامبر نازل شد اصحابی که در کنار پیامبر (ص) بودند سوال کردند که یا رسول الله این جماعت از چه قبیله ،نژاد و ملتی هستند؟ پیامبر(ص) با دست مبارکش بر پشت سلمان زدند و فرمودند آن ها از قوم سلمان هستند یعنی از ایرانیان هستند. بعد فرمودند : اگر ایمان از ستاره ثریا آویزان شده باشد،مردانی از ایران زمین به آن دسترسی پیدا می کنند.

وی افزود: روزگارها گذشت در قرن چهاردهم از هجرت پیامبر(ص) مردی پیدا شد به نام حاج آقا روح الله. ایشان انقلابی را رهبری و هدایت کرد و انقلابی به وجود آورد که لرزه براندام استکبار جهانی انداخت.

این واقعیتی است در تاریخ که تا آن موقع همجین چیزی سابقه نداشت. الان در رسانه می گویند که در فلان کشورها انقلاب شده است.این ها به معنای واقعی انقلاب، انقلاب نیستند.انقلاب باید ریشه دار باشد،رهبری مقتدر در رأس آن باشد.بنده معتقد هستم که علم امام ،ایشان را امام نکرد،امام را یک ایده یک فکر و یک اعتقاد باطنی و یک اخلاص حضرت امام که در عمل داشتند امام کرد. وقتی حضرت امام (ره) در هواپیما به ایران می آمدند آن هواپیما تنها امام را نمی آورد بلکه قلب های یک ملت را می آورد و حمل می کرد. الان تحولاتی که در منطقه رخ داده است و اسرائیل به روز سیاه افتاده است، این حرکت و تحول را حضرت امام (ره) آفرید . امام بودند که فرمودند اگر مسلمانان متحد شوند هر کدام یک سطل آب بریزند اسرائیل را سیل می برد.امام بودند که آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس و روز اعلام حمایت از مردم فلسطین قرار دادند. امام بودند که تاکید کردند باید جبهه ی مقاومت تقویت شود و شجره طیبه حزب الله در لبنان که اکثرا تربیت شدگان رزمندگان ما هستند تقویت شدند.

وی تاکید کرد: امروز مایه ی افتخار ما است که یک فقیه جامع الشرایط در رأس انقلاب اسلامی است. امروز اگر شما عزیزان نیزوهای مسلح در جبهه ها بکشید یا کشته شوید معجور هستیدچون با اجازه ولی امر مسلمین است ولی در گذشته اینطور نبود . این نعمتی است که همه ما باید قدر آن را بدانیم . من خودم را عرض می کنم ، من به عنوان یک طلبه و روحانی در خیلی از موارد آنطور که شایسته است قدر این نعمت ولایت را نمی دانم.این همدلی ، وحدت و امنیت به برکت وجود رهبر معظم انقلاب می باشد.