کد خبر : 22333
تاریخ انتشار : جمعه 10 تیر 1401 - 9:34

کشف ۹ دستگاه ماينر غیرمجاز قاچاق در مراغه

کشف ۹ دستگاه ماينر غیرمجاز قاچاق در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف ۹ دستگاه ماينر غيرمجاز قاچاق به ارزش یک میلیارد ريال خبر داد.  

 

به گزارش پایگگاه تحلیلی خبری رصدمراغا؛  سرهنگ ” توحید فارسی ” در تشريح اين خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر وجود ماينر و استفاده غيرمجاز از دستگاه های استخراج ارز ديجيتال در سه نقطه مختلف در سطح شهرستان موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران پليس آگاهی به اتفاق ماموران اداره برق پس از هماهنگی های لازم قضايی در دو عمليات جداگانه در بازرسی از محل های شناسایی شده تعداد ۹ دستگاه ماينر قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ ” فارسی ” با اشاره به اينکه کارشناسان، ارزش ريالی دستگاه های کشف شده را یک میلیارد ريال اعلام کرده اند، بيان داشت: در این راستا ۳ نفر دستگیر و به همراه پرونده متشکله مربوطه به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعث اخلال در شبکه برق رسانی می شود؛ لذا از مردم عزيز تقاضا می شود برای کمک به اقتصاد و امنيت کشور خصوصاً پیشگیری از اختلال در شبکه برق رسانی، در صورت اطلاع از اين گونه موارد بلافاصله موضوع را از طريق تماس با شماره ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.

برچسب ها :

ناموجود