کد خبر : 22301
تاریخ انتشار : شنبه 4 تیر 1401 - 14:40

کشف ماينر و فلز یاب قاچاق در “مراغه”

کشف ماينر و فلز یاب قاچاق در “مراغه”

فرمانده انتظامي مراغه از کشف 6 دستگاه ماينر و2 دستگاه فلز یاب قاچاق به ارزش 2 ميليارد ريال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رصدمراغا؛ سرهنگ “توحید فارسی” در تشريح اين خبر بیان داشت: در پي کسب خبر مبني بر بر استفاده غيرمجاز از دستگاه هاي استخراج ارز ديجيتال در سه نقطه از شهر، موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

 

وي اضافه کرد: ماموران پس از شناسایی محل ها و هماهنگي قضايي و با همکاري نماینده اداره برق در بازرسي از محل های شناسايي شده تعداد 6 دستگاه ماينر و 2 دستگاه فلز یاب قاچاق را کشف کردند.

 

سرهنگ ” توحید فارسی ” با اشاره به اينکه کارشناسان، ارزش ريالي دستگاه هاي کشف شده را 2 ميليارد ريال اعلام کرده اند بيان داشت: در اين رابطه 3 نفر متهم دستگير که با تشکیل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.

 

فرمانده انتظامي شهرستان مراغه خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه هاي ماينر، نياز به مصرف برق زيادي دارد و فعاليت غيرمجاز مزارع ارز ديجيتال علاوه بر مضرات اقتصادي، باعت اخلال در شبکه برق‌رساني مي‌شود، لذا از مردم عزيز تقاضا مي شود براي کمک به اقتصاد و امنيت کشور خصوصا پيشگيري از اختلال در شبکه برق رساني، در صورت اطلاع از اين گونه موارد بلافاصله موضوع را از طريق تماس با شماره 110 به پليس اطلاع دهند.