کد خبر : 21993
تاریخ انتشار : یکشنبه 4 اردیبهشت 1401 - 10:23

سامانه بارشی جدید از غرب کشور وارد می شود

سامانه بارشی جدید از غرب کشور وارد می شود

از بعد از ظهر امروز با ورود سامانه بارشی از غرب کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد ریزش تگرگ انتظار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا ؛ بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد و اواخر وقت از کشور خارج خواهد شد.

از بعد از ظهر امروز با ورود سامانه بارشی دیگری در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، گیلان، مازندران، ارتفاعات جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد ریزش تگرگ انتظار می‌رود.

دوشنبه شدت فعالیت سامانه بارشی افزایش یافته و گستره آن نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی را در بر می‌گیرد.

سه شنبه این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در مرکز و بخش‌هایی از جنوب کشور ادامه خواهد داشت.

چهارشنبه سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق و پنجشنبه در شمال غرب و با شدت کمتر در مرکز کشور فعال خواهد بود.

طی سه روز آینده در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد نسبتا شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود. همچنین این شرایط سه‌شنبه برای نواحی مرکز و جنوب کشور پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه غرب و سه‌شنبه مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.

برچسب ها :

ناموجود