کد خبر : 21620
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 30 دی 1400 - 10:29

گلایه های‌شهروندان مراغه ای از برف روبی نشدن برخی معابر و پیاده رو ها

گلایه های‌شهروندان مراغه ای از برف روبی نشدن برخی معابر و پیاده رو ها

پس ازبارش سنگین برف درشهرستان مراغه که موجب خوشحالی کشاورزان و باغداران این شهرستان شد حالا تعدادی از شهروندان مراغه ای از برف روبی نشدن برخی معابر فرعی شهر کوچه ها و پياده رو ها گلایه دارند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رصدمراغا ، تعدادی از مردم مراغه از وضعیت شهر بعد از بارش برف سنگین ناراضی هستند و اقدامات شهرداری نیز نتوانسته رضایت مردم را جلب کند بنابراین شهروندان مراغه ای همچنان با مشکل تردد در روزهای برفی روبه رو هستند.
بارش کم سابقه برف در شهرستان که از عصر یکشنبه گذشته آغاز شد ، طی چند سال گذشته آن هم در مدت 24 ساعت کم ‎سابقه بود .

با وجود هشدارهای هواشناسی همه می‌دانستند روزهای پربرفی در راه است پس انتظار داشتیم مسئولان شهرداری با برف روبی مناسب و به موقع معابر و خیابان ها ،از بروز نارضایتی مردم جلوگیری کنند و آمادگی لازم برای خدمات دهی به شهروندان و مدیریت وضعیت شهرداشته باشند اما به علل مختلفی از جمله کمبود امکانات و همکاری نکردن برخی شهروندان در عمل این اتفاق نیفتاد.

براساس مشاهدات خبرنگار رصدمراغا در روزهای اولیه بارش برف حمل‌ونقل عمومی در مراغه زمین‌گیر ‌شد و رانندگان تمایلی به کار در این شرایط نداشتند که مهم‌ترین دلیل آن‌ها، وضعیت نامناسب خیابان‌های شهربود. این عوامل موجب شد بسیاری افراد به خصوص کسبه، کارگران و کارمندان با تاخیر در محل کار خود حاضر شوند چرا که افراد باید پیاده مسیر را طی می کردند. در نتیجه به محل کار خود دیر رسیدند و تعداد زیادی از بازاریان ناچار به تعطیلی مغازه های خود شدند.

درشرایط فعلی ، لغزندگی سطح معابر به حدی است که در خیابان های فرعی به راحتی امکان تردد وسایل نقلیه وجود ندارد و با گذشت چند روز برخی افراد امکان خارج کردن خودرو از منزل را ندارند.

یکی از شهروندان می گوید: شاهد برف‌روبی معابر به همت کارکنان شهرداری مراغه بوده و شهرداری بیشتر معابر اصلی را برف‌روبی کرده اما کوچه‌‌های فرعی هنوز برف‌روبی نشده است. به همین دلیل امکان خارج کردن خودرو‌ از حیاط و داخل کوچه را نداشته و باید از تاکسی درون شهری استفاده می کرد که به دلیل لغزنده بودن سطح معابر در روز اول که اصلا تاکسی ها تردد نداشتند و باید پیاده به محل کار می رفتیم و اکنون با گذشت چهار روز تاکسی ها با تاخیر و به کندی در شهر تردد دارند.

یکی از راننده های تاکسی‌تلفنی درباره وضعیت خیابان‌های اصلی شهر هم گفت: در روز اول، امکان تردد در شهر وجود نداشت اما هم اکنون مشکلی دراین‌باره وجود ندارد و خیابان‌های اصلی و پرتردد شهر بازگشایی شده اند.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی درباره اقدامات شهرداری در بازگشایی مسیرهای شهری بعد از بارش برف گفت: مأموران شهرداری باید حین و بعد از بارش برف خیابان‌های شهر را برف‌روبی کنند تا رفت‌وآمد خودروها و عابران پیاده به‌آسانی انجام شود اما متأسفانه این کار را با تأخیر و دیر انجام می‌دهند.

اکنون که باز شاهد ورود سامانه بارشی دیگری در مراغه هستیم امیدواریم مشکلاتی که چند روز گذشته شهر را به کلی تحت تاثیر قرار داده بود رفع شود .

مشکلی دیگری که مردم مراغه از آن گلایه دارند عدم برف روبی معابر پیاده شهر است که در چند روز گذشته برای مردم خطر آفرین بوده و باعث شده چندین نفر از همشهریان عزیز هنگام‌ تردد آسیب ببینند و در مواقعی حتی راهی بیمارستان شوند که شهرداری و واحد خدمات شهری باید نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشد.