کد خبر : 21139
تاریخ انتشار : شنبه 26 تیر 1400 - 16:54

معاون عمرانی فرماندار مراغه:

اتوبوس‌های درون شهری عامل بیشترین گره ترافیکی در داخل شهر مراغه

اتوبوس‌های درون شهری عامل بیشترین گره ترافیکی در داخل شهر مراغه
تردد اتوبوس‌های درون‌شهری بیشترین گره ترافیکی در داخل این شهر را ایجاد می‌کند و در این راستا نیازمند برنامه‌ریزی اساسی در حوزه حمل‌ونقل شهرستان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا، محمد مقتومی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری مراغه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک مراغه گفت: برنامه‌ریزی مطلوب برای هدایت اتوبوس‌های درون‌شهری به مسیرهای کم‌ترافیک و فرهنگ‌سازی برای استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین می‌تواند در حل مشکلات ترافیکی سطح شهر تاثیرگذار باشد.

مقتومی کمبود پارکینگ در سطح شهر را ملموس عنوان کرد و افزود: نیاز به احداث پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر به ویژه در معابر پرترافیک شهری احساس می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری مراغه به مشکلات پارکینگ خیابان جام‌جم نیز اشاره و بیان کرد: این پارکینگ ۶۰۰ واحدی می‌تواند بخش عمده‌ای از فضای مورد نیاز برای پارک خودرو در وسط شهر را تامین کند اما باید مشکلات مربوط به نبود متصدی و دوربین و همچنین کمبود روشنایی آن حل شود و به همین منظور جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های متولی و شرکت آتی‌ساز به عنوان سرمایه‌گذار این پروژه باید برگزار گردد.

وی همچنین به ضرورت ایجاد ایستگاه‌های متمرکز اتوبوس‌های درون‌شهری در برخی از نقاط نیز اشاره کرد و افزود: حمل‌ونقل درون‌شهری مراغه به ساماندهی نیاز دارد و باید ایستگاههای متمرکز با فضای مناسب و دارای امنیت در چند نقطه شهر احداث شود.

مقتومی به پایین بودن سطح ایمنی و مشکلات سرعت‌گیرها در روستاها نیز اشاره کرد و گفت: اصلاح سرعت‌گیرهای غیرمجاز و غیراستاندارد در روستاها از سوی دستگاه‌های متولی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/