کد خبر : 21119
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1400 - 20:49

نماینده مردم مراغه، عجشیر، قلعه‌چای و سراجو در مجلس شورای اسلامی:

۲۴ روستای مراغه فاقد کلاس درس است

۲۴ روستای مراغه فاقد کلاس درس است
در حال حاضر، ۲۴ روستای مراغه فاقد کلاس درس بوده یا دارای مدرسه کانکسی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا؛ علی علیزاده نماینده مردم مراغه، عجشیر، قلعه‌چای و سراجو در مجلس شورای اسلامی در جمع خیرین مدرسه ساز مراغه گفت : با توجه به نیاز نوسازی برخی مدارس در روستاهای این شهرستان، هم اکنون ساخت ۲۱ مدرسه خیرساز در این شهرستان عملیاتی شده است.

علیزاده گفت: شهرستان با وجود پیشینه درخشان خود در سال های اخیر در برخورداری از برخی زیرساخت ها از جمله راه روستایی و گاز در مقایسه با شهرهای همجوار خود دچار مشکلات بیشتری بوده است.

وی اضافه کرد: آزادراه مراغه – هشترود به عنوان محور ارتباطی سه میلیون نفر از ساکنان منطقه آذربایجان شرقی با وجود رکود سه ساله اعتباری و عملیاتی هم اکنون فعال شده و امید است تا پایان امسال بخشی از آن به بهره بردرای برسد.

۵۰ باب از مدارس مراغه فرسوده بوده و در حال تخریب است

سیدعلی موسوی فرماندار مراغه نیز در این مراسم گفت: مراغه به عنوان جهانشهر تاریخی ایران و دارنده اولین مدارس دخترانه کشورمان، دارای ۵۰ باب مدرسه فرسوده و در حال تخریب و نیازمند بازسازی است.

موسوی افزود: هم اکنون برخی از مدارس این شهرستان نیازمند حصارکشی و ایجاد یا بهسازی سرویس های بهداشتی در مناطق محروم و روستایی است که این مشکل به همت خیران و وزارت آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در این شهرستان در حال حاضر قرارداد ۲۲ مدرسه خیرساز منعقد شده و در حال ساخت است.

اقدامات خیران مدرسه ساز در نوسازی مدارس نهضتی جهادی است

جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: اقدامات خیران مدرسه ساز در نوسازی مدارس در سال های اخیر نهضتی جهادی بوده است.

پاشایی افزود: هماهنگی و تعامل مناسب دستگاه های اجرایی و خیران زمینه ساز اجرا و ساخت مدارس خیرساز در این استان بوده که موجب رفع بخشی از مشکل کمبود فضای آموزشی شده است.

پیام صدقی مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: سرانه فضاهای آموزشی شهرستان مراغه به عنوان دومین شهر استان باید بهبود یابد.

صدقی افزود: برای بهبود فضای آموزشی در مناطق محروم و کمتر برخوردار آذربایجان شرقی از محل اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس، اعتبار مناسب و ویژه ای برای بهسازی مدارس اختصاص می یابد.

وی اضافه کرد: در راستای استانداردسازی مدارس هم اکنون اقدام به جمع آوری بخاری های نفتی و حذف مدارس سنگی در این استان شده است.

حسین اکبریان مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ مدرسه در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد حدود ۵۰ مدرسه نیاز به نوسازی دارد.

اکبریان افزود: میانگین مدارس فرسوده این شهرستان هم اکنون از میانگین کشور بالاتر بوده و این امر نشان از ضرورت نوسازی مدارس فرسوده این شهرستان دارد.
انتهای پیام/