کد خبر : 20640
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 18 خرداد 1400 - 9:41

دادستان عمومی و انقلاب مراغه :

اشتغال ۲۰۰ نفر از زندانیان مراغه در کارگاه حرفه آموزی و اشتغال زایی

اشتغال ۲۰۰ نفر از زندانیان مراغه در کارگاه حرفه آموزی و اشتغال زایی
براساس سیاست های قوه قضاییه در حمایت از اقشار نیازمند، به ویژه خانواده های زندانیان، این زندانیان به صورت رای باز و در زمینه تولید فرش ابریشمی و قالیبافی در این کارگاه اشتغال زایی به صورت روزانه فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا؛ نادر نجد معاون رئیس دادگستری و دادستان مراغه در بازدید از از کارگاه حرفه آموزی دکتر شفائی مراغه گفت : این کارگاه اشتغال زایی و حرفه آموزی به همت انجمن حمایت از زندانیان و خیران شهرستان مراغه ایجاد شده و از مراکز نمونه کشوری در این زمینه است.

نجد اضافه کرد: در این راستا، بخشی از درآمد این کارگاه به صورت کمک هزینه زندگی به خانواده های زندانیان اختصاص یافته و بخشی نیز برای رهایی پس از زندانِ مددجویان پس انداز می شود.

فرهاد خاکپور رئیس دادگستری مراغه نیز در این بازدید با تقدیر از فعالیت های اجتماعی انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان گفت: این مجتمع کارگاهی علاوه بر حرفه آموزی، مبستر کسب درآمد برای مددجویان دربند پس از رهایی از زندان نیز شده است.

خاکپور افزود: با استفاده بیشتر از پتانسیل موجود، گسترش کارگاه و افزایش فعالیت های اشتغال زا در زمینه تولید مصالح ساختمانی نیز اقدام های موثری در حال انجام است.

به گزارش رصدمراغا به نقل از ایرنا، رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب و نیز مسئولان زندان مراغه، از کارگاه حرفه آموزی دکتر شفائی انجمن حمایت از زندانیان بازدید کرده و مشکلات و فعالیت های آن را از نزدیک پیگیری کردند.

هم اکنون حدود ۴۵۰ خانوار زندانیان مراغه و عجب شیر زیرپوشش انجمن حمایت از زندانیان مراغه قرار دارند.
انتهای پیام