کد خبر : 20517
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 خرداد 1400 - 15:44

نماینده مردم مراغه، عجب شیر، قلعه چای و سراجو در مجلس شورای اسلامی :

تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای تداوم طرح آزادراه مراغه- هشترود

تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای تداوم طرح آزادراه مراغه- هشترود
۶۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای تداوم طرح آزادراه مراغه- هشترود تصویب و تخصیص یافته است که از این میزان اعتبار، ۴۰ میلیارد تومان ابلاغ شده و ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیز در هفته های آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا، علی علیزاده نماینده مردم مراغه، عجب شیر، قلعه چای و سراجو در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح بزرگ ملی هم اکنون با حدود ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی، با تخصیص اعتبار مورد نیاز در مسیر تکمیل قرار گرفته و امید است تا پایان سال جاری شاهد اتمام و بهره برداری از قطعات دوم و سوم آن باشیم.

علیزاده ادامه داد: اجرای این طرح زمینه ساز سهولت در تردد بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنان شهرهای جنوب آذربایجان شرقی و غربی به مرکز کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای رفع مشکلات تردد مناطق روستایی و برون شهری مراغه نیز طرح های احداث پل زیرگذر تازه کند و مغانجیق به مناقصه واگذار شده و پیمانکار اجرایی آن تعیین شده و به زودی عملیات اجرایی آن انجام می شود.

علیزاده گفت: تخصیص اعتبار برای بیمراستان ۳۵۰ تختخوابی و اخذ موافقت وزارت صمت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی و نیز ایجاد شهرک صنعتی دوم و صنایع تبدیلی از جمله اقدامات انجام شده در یک سال اخیر برای توسعه این شهرستان بوده است.

وی افزود: با توجه به معضل کم آبی، مجوز احداث ۲ سد در این شهرستان صادر شده و ردیف بودجه ای برای احداث آن در بودجه تعریف شده است.

نماینده مراغه و عجب شیر خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر نیز طرح های موثری در بخش آب و فاضلاب و گاز به ویژه در مناطق روستایی و محروم این شهرستان اجرا شده است.

انتهای پیام/