کد خبر : 20312
تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 - 13:32

رصدمراغا گزارش می دهد؛

انعقاد تفاهم نامه مدرسه شش کلاسه خیر ساز در مراغه

انعقاد تفاهم نامه مدرسه شش کلاسه خیر ساز در مراغه
با حضور فرماندار مراغه، مسئولین آموزش و پرورش و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز مراغه مراسم انعقاد تفاهم نامه احداث مدرسه شش کلاسه خیر ساز جعفر مجیدی منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش مراغه ظهر شنبه، سید علی موسوی فرماندار مراغه با بیان اینکه توسعه علمی و آموزشی کشور از طریق آموزش و پرورش شکل می گیرد افزود: خیرین مدرسه ساز در این راستا نقش مهمی را ایفا می کنند.

موسوی افزود: همکاری تنگاتنگ مسئولین آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز خلا چند سال گذشته در این موضوع را پر کرده است و هم اکنون شاهد تلاش آنها در جهت رفع کمبود های فضای آموزشی در شهرستان هستیم.

حسین اکبریان مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز گفت: جلسات و همکاری با مجمع خیرین مدرسه ساز جز برکات آموزش و پرورش است.

اکبریان افزود :قدم برداشتن خیرین مدرسه ساز در حوزه عدالت آموزشی و در کنار آموزش و پرورش بودن آنها جز میراث ماندگار محسوب میشود.

وی به گزارش سه ماهه این مجموعه اشاره و افزود: در این مدت با همت خیرین کار بهره برداری ،کلنگ زنی و انعقاد تفاهم نامه ۲۳ مدرسه با ۷۶ کلاس درسی در ۷۴۰۰ متر مربع در این شهرستان آغاز شده است.

گفتنی است مدرسه شش کلاسه خیرساز در محله گللر مراغه به طور مشارکتی ۳۰ درصد خیر و ۷۰ درصد آموزش و پرورش در زمینی با زیربنای ۷۰۰ متر مربع در دو طبقه با اعتبار ۳ میلیارد تومن احداث خواهد شد.

جعفر مجیدی خیر مدرسه ساز مراغه ای بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی، عضو هیات علمی دانشگاه، معاون سابق علوم پزشکی استان و رییس سابق شبکه بهداشت و درمان مراغه است که در اقدامات خیرخواهانه همواره حضور داشته است.

از سال۱۳۸۱ مجمع خیران مدرسه‌ساز در مراغه به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد اما با توجه به قدمت شهرستان از سال ۱۳۰۱ تا به امروز ۱۰۰ مدرسه با ۵۰۰ کلاس درس از سوی خیران در مراغه احداث شده که از این تعداد نوسازی ۵۵ مدرسه از سال ۱۳۸۸ تاکنون بوده است.

حدود ۵۱ هزار دانش‌آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.

انتهای پیام/