کد خبر : 20268
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 30 اردیبهشت 1400 - 8:36

با اجرای طرح جهش تولید؛

افزایش ۳۰ درصدی تولیدات زراعی در دیمزارهای کشور

افزایش ۳۰ درصدی تولیدات زراعی در دیمزارهای کشور
با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، برداشت محصولات زراعی تا پنج سال آینده ۳۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا، جواد وفا بخش معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از طرح‌های جهش تولید در مراغه با اعلام این خبر افزود : این طرح برای سال اول در ۶۵۰ هزار هکتار از دیمزار‌های کشور در حال اجراست .

وفا بخش افزود : افزایش تولید محصولات زراعی ، افزایش درآمد کشاورزان و استفاده حداکثری از آب باران از اهداف اجرای این طرح است .

وی اضافه کرد : سال آینده این طرح تا دو میلیون هکتار و پس از پنج سال در تمامی دیمزارهای کشور در زمینه غلات ، حبوبات و دانه های روغنی و علوفه اجرا می شود .

سید مصطفی سید هاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم در بازدید از این طرح ها گفت : این طرح با مشارکت ۹۲ هزار کشاورز در ۷ هزار و ۸۹۸ روستای کشور اجرا می شود .

سید هاشمی افزود : از محل اعتبارات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) ۱۷۳ میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است.

به گفته معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ، تمامی اراضی زیرکشت این طرح زیرپوشش بیمه قرار گرفته که امنیت خاطری برای کشاورزان است .

فتحی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز گفت : این طرح در آذربایجان شرقی در سطح ۱۵۴ هزار هکتار اجرا می شود .

به گزارش رصدمراغا طرح جهش تولید همزمان در شش استان کشور اجرا می شود و سالانه در کشورشش میلیون ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم زیرکشت محصولات زراعی می رود .
انتهای پیام/