کد خبر : 20187
تاریخ انتشار : شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 6:19

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور :

۴۰ مزرعه تحقیقی و ترویجی دیم در کشور ایجاد شد

۴۰ مزرعه تحقیقی و ترویجی دیم در کشور ایجاد شد
۴۰ مزرعه تحقیقی و ترویجی در استان‌های دیم خیز کشور اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا، خشنود علیزاده رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در مراغه افزود: مزارع تحقیقی و ترویجی این موسسه با هدف معرفی ارقام جدید، انتقال یافته ها و دستورالعمل‌های تحقیقاتی برای افزایش تولید در مزارع کشاورزی ۱۰ استان دیم خیز کشور ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در این طرح، محققان آخرین یافته‌های خود را در زمینه ارقام جدید و دانش تولید محصولات زراعی دیم برای آموزش و انتقال یافته درمزارع کشاورزی اجرا می‌کنند.

طبق اعلام رئیس موسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، کشاورزان در قالب روز مزرعه با حضور در این مزارع با یافته‌های جدید محققان در زمینه بذر‌های جدید دیم، کاشت محصولات زراعی دیم، داشت و برداشت آشنا می‌شوند.

علیزاده افزود: طرح‌های تحقیقی و ترویجی این موسسه در زمینه‌های تولید غلات، حبوبات، دانه‌های روغنی، مدیریت منابع اجرا می‌شود.

ایجاد ۴۰ مزرعه تحقیقی و ترویجی دیم در کشوروی ادامه داد: با هدف تسریع در انتقال یافته‌های تحقیقاتی به کشاورزان دیم کار پایگاه‌های نوآورانه و مزارع نمایشی در بیشتر استان‌های کشور اجرا شده است.

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور اظهار کرد: موسسه تحقیقات کشاورزی دیم در ایجاد مزارع تحقیقی و ترویجی از مراکز تحقیقاتی پیشرو در کشور است.

به گزارش رصدمراغا محققان موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در طول ۲۹ سال فعالیت تحقیقاتی ۸۷ رقم محصول دیم را معرفی کرده اند.

انتهای گزارش/