کد خبر : 19598
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 فروردین 1400 - 12:43

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه:

کرونا و وضعیت قرمز در مراغه

کرونا و وضعیت قرمز در مراغه
با توجه به اعلام رسمی وزارت بهداشت در روز جاری، این شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت.

به گزارش رصدمراغا؛ اصغر تنومند رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه روز چهارشنبه گفت: تعداد بیماران بستری کرونا در ۱۶ فروردین ۱۱ نفر و تعداد این بیماران در ۱۷ فروردین به ۱۹ رسید که حکایت از وضعیت قرمز دارد.

تنومند بیان کرد: همچنین تعداد بیماران سرپایی شناسایی شده در ۱۶ و ۱۷ فروردین بیش از ۱۰۰ نفر بود و در این مدت ۲ نفر با تست «P.C.R» مثبت متاسفانه فوت کردند.

طبق اعلام وزارت بهداشت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با خودروهای غیربومی و نیز خروج از این شهرها با پلاک بومی ممنوع است.

همچنین در شهرهای قرمز گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار و در شهرهای نارنجی گروه‌های شغلی سه و چهار حق فعالیت ندارد.

همچنین مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای با وضعیت قرمز فقط مشاغل ضروری گروه یک فعالیت می‌کند و ادارات و سازمان‌ها نیز باید با یک سوم نیروهای خود فعالیت کند و بقیه نیروها به صورت دورکار فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: تعداد بیماران بستری در بخش کرونا در حال حاضر ۶۰ نفر و تعداد بیماران بستری در مراقبت‌های ویژه ۷ نفر است.

رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه اضافه کرد: با توجه به رعایت نشدن دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت بیماری کوئید ۱۹ در شهرستان بسیار بحرانی است و انتظار همراهی و همکاری مردم با کادر درمان بیش از پیش احساس می‌شود.

تنومند ادامه داد: برگزاری تجمع‌ها، مراسم‌های عروسی، مجالس ترحیم، آیین‌های مذهبی و همچنین شلوغی بازار در روزهای پایانی سال گذشته، دید و بازدیدها و سفرهای تعطیلات عید نوروز از اصلی‌ترین دلایل افزایش آمار بیماری در مراغه بوده است.

رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه اظهار داشت: متاسفانه با توجه به شرایط بیماری در روزهای آینده، شاهد افزایش آمار فوتی در شهرستان خواهیم بود.

وی بیان کرد: رعایت شرایط قرنطینه از سوی بیماران مبتلا به کرونا و خانواده آنان می‌تواند موجب کاهش و جلوگیری از روند شیوع بیماری کووید ۱۹ شود.

انتهای پیام/