کد خبر : 19576
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 17 فروردین 1400 - 13:39

فرماندار مراغه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیرساز :

نوسازی و افزایش تعداد کلاس‌های درسی در شهرستان ضروری است

نوسازی و افزایش تعداد کلاس‌های درسی در شهرستان ضروری است
تفاهم نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیرساز با حضور مسئولین شهرستانی با اعتباری بالغ بر سی میلیارد ریال در مراغه امضا شد.

به گزارش رصدمراغا از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش مراغه، سیدعلی موسوی فرماندار مراغه در آئین امضای تفاهم نامه ساخت مدرسه‌ی ۶کلاسه خیرساز گفت: برای مشارکت و همراهی بیشتر خیران نیازمند اطلاع رسانی اقدامات خیرخواهانه هستیم.

موسوی گفت: در حال حاضر وضعیت مدارس به خصوص در روستاهای بخش سراجوی مراغه نیازمند توجه بیشتر می باشد و در این راستا به مشارکت خیران مدرسه ساز در این بخش نیاز است.

وی افزود: همکاری اداره آموزش و پرورش و مجمع خیران مدرسه‌ساز می تواند در حل مشکلات پروژه‌های خیرساز و همچنین نوسازی و افزایش تعداد کلاس های درسی در شهرستان شود که در این راستا همراهی دستگاه‌های متولی دیگر نیز ضروری است.

حسین اکبریان مدیرآموزش و پرورش مراغه نیز در این مراسم گفت: این مدرسه خیرساز توسط «حاج نادر نادری» در روستای نوا از توابع بخش مرکزی و در زمینی به مساحت یکهزار و صد متر مربع و زیربنای ۷۰۰متر مربع ساخته می شود.

اکبریان گفت: آورده خیر مدرسه ساز ۳۰درصد خواهد بود و مابقی اعتبار از محل اعتبارات دولتی تامین خواهد شد.

وی افزود: در یکماه گذشته قرارداد چهار مدرسه خیرساز  با ۱۷ کلاس درسی در شهرستان منعقد شده و در حال حاضر در مرحله تهیه نقشه هستند.

وی اضافه کرد: همچنین مراحل ساخت مدرسه یک کلاسه در روستای قره کند به اتمام رسیده و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد : امید است تا مهرماه سال جاری ۲ مدرسه بنیاد برکت و ۲ مدرسه خیر ساز نیز در این شهرستان مورد بهره برداری برسد.

به گزارش رصدمراغا، از سال۱۳۸۱ مجمع خیران مدرسه‌ساز در مراغه به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد اما با توجه به قدمت شهرستان از سال ۱۳۰۱ تا به امروز ۱۰۰ مدرسه با ۵۰۰ کلاس درس از سوی خیران در مراغه احداث شده که از این تعداد نوسازی ۵۵ مدرسه از سال ۱۳۸۸ تاکنون بوده است و حدود ۵۱ هزار دانش‌آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.

این مراسم با حضور فرماندار ،معاون فرماندار ،مدیر آموزش و پرورش مراغه ،بخشدار مرکزی و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز صبح روز سه شنبه در فرمانداری مراغه برگزار شد.

انتهای پیام/