کد خبر : 19543
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 فروردین 1400 - 13:51

معاون قضایی دادگستری آذربایجان‌شرقی :

۲۸ درصد افزایش در تعداد پرونده وارده به محاکم قضایی آذربایجان‌شرقی

۲۸ درصد افزایش در تعداد پرونده وارده به محاکم قضایی آذربایجان‌شرقی
این میزان پرونده با احتساب پرونده های وارده به شورای حل اختلاف بوده که در صورت اجرای طرح اصلاح این شوراها، بار سنگین این پرونده ها نیز بر دوش قضات و دادگستری ها خواهد بود.

به گزارش رصدمراغا؛ امان اله فیض اللهی معاون قضایی دادگستری آذربایجان‌شرقی روز یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری مراغه با اعلام اینکه سالانه به صورت متوسط حدود ۹۵۰ هزار پرونده وارد محاکم قضایی و دادگستری‌های این استان می‌شود، گفت: سال گذشته متوسط پرونده های وارد شده به محاکم قضایی استان حدود ۲۸ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش یافت.

فیض اللهی با بیان اینکه بیشتر این پرونده ها به دلیل مشکلات و دعواهای قضایی ناشی از مشکلات اقتصادی و معیشتی در سطح جامعه ایجاد شده است، ادامه داد: تعدد پرونده های قضایی که زمینه ساز فشار مضاعف بر قضات می شود تا جایی بوده که روزانه حدود ۲۰ پرونده توسط آنان باید مطالعه و رسیدگی شوند.

فیض اللهی با بیان اینکه به طور متوسط برای هر پرونده نیاز به برگزاری چهار جلسه رسیدگی قضایی است، اضافه کرد: این تعداد پرونده های قضایی موجب شده که سالانه تعدادی از قضات با تجربه از قضاوت در محاکم قضایی کناره گیری کنند.

به گزارش رصدمراغا در این جلسه از تلاش ها و زحمات حبیب قنبرزاده قدردانی و فرهاد خاکپور به عنوان رئیس جدید دادگستری مراغه معرفی شد.