کد خبر : 18989
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 اسفند 1399 - 10:39

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه :

خوشنویس مراغه‌ای ۲ عنوان برتر کشوری را کسب کرد

خوشنویس مراغه‌ای ۲ عنوان برتر کشوری را کسب کرد
امیردانش مراغی، خوشنویس این شهرستان موفق به کسب ۲ عنوان برتر کشوری در این رشته هنری شد.

به گزارش رصدمراغا از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ احمد داردس فیاضی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: این هنرمند مراغه ای در ۲ رویداد خوشنویسی “دوسالانه ملی خوشنویسی هل اتی” و “سوگواره ملی حریم فاطمی” ویژه دانشگاهیان کشور به عناوین برتر دست یافت.

وی ادامه داد: امیر دانش مراغی در بخش شکسته نستعلیق جشنواره کشوری “دوسالانه ملی خوشنویسی هل اتی” با کتابت سوره “هل اتی” به عنوان برگزیده این رویداد معرفی شد.

فیاضی اضافه کرد: این جشنواره هنری با شرکت ۱۰۰ اثر منتخب از اساتید خوشنویسی ایران در بخش های نسخ، نستعلیق، ثلث، شکسته و نقاشی خط اسفند ماه امسال برگزار شده است.

وی گفت: همچنین این جشنواره به صورت دوسالانه با موضوع حضرت علی (ع) ، نهج البلاغه و سوره انسان (هل اتی) و مقام خانواده برگزار می شود که چهارمین دوره آن به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) با حضور خوشنویسان برتر کشور به میزبانی کاشان برگزار شد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه افزود: این هنرمند مراغه ای نیز در سوگواره ملی حریم فاطمی ویژه دانشگاهیان کشور همزمان با وفات حضرت زینب (س) نیز به عنوان نفر برگزیده این سوگواره در بخش خوشنویسی معرفی شد.
انتهای پیام/