کد خبر : 18915
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 اسفند 1399 - 22:12

فرماندار مراغه :

شهرداری و نظام مهندسی عهده دار بخش مهمی از مناسب سازی شهری هستند

شهرداری و نظام مهندسی عهده دار بخش مهمی از مناسب سازی شهری هستند
با توجه به ضرورت بهبود فضاها و معابر شهری برای استفاده مناسب عموم شهروندان و نیز قشر معلولان، بخش مهمی از مناسب سازی شهری بر عهده شهرداری است.

به گزارش رصدمراغا از روابط عمومی فرمانداری؛ سیدعلی موسوی فرماندار مراغه روز دوشنبه در جلسه مناسب سازی ادارات مراغه با تاکید بر مشارکت فعال دستگاه های خدمات رسان در مناسب سازی ادارات گفت: شهرداری و نظام مهندسی عهده دار بخش مهمی از مناسب سازی محیط شهری برای استفاده معلولان و جانبازان باشند.

سیدعلی موسوی افزود: براین اساس، در اجرای طرح های خیابان سازی و احداث زیرساخت های شهری، شهرداری به عنوان متولی توسعه شهری، توجه ویژه ای به عبور و مرور و نیز استفاده جامعه معلولان از معابر مختلف و زیرساخت ها داشته باشند.

وی اضافه کرد: نظام مهندسی ساختمان نیز با نظارت مستمر بر مناسب سازی اماکن عمومی و مسکونی در قالب ساخت و سازها به ویژه در مجتمع ها، زمینه ساز استفاده معلولان و شهروندان کم توان جسمی را فراهم سازند.

موسوی با اشاره به اینکه در اجرای نقشه های اجرایی و صدور پروانه های ساختمانی، مناسب سازی از اولویت های نظارتی محسوب شوند، گفت: مهندسان ناظر شهردرای و نظام مهندسی نیز نحوه اجرای طرح های مسکونی و ساخت و سازها، مناسب سازی این اماکن را اولویت خود قرار دهند.

معاون عمرانی فرمانداری مراغه نیز گفت: دستگاه های اجرایی و خدمات رسان اهتمام ویژه ای برای مناسب سازی محیط های اداری خود در راستای ارائه خدمات به شهروندان و جامعه معلولان داشته باشند.

نقی مسکینی افزود: شهرداری و نظام مهندسی به عنوان متولیان نظارت بر ساخت و سازها، بر مناسب سازی محیط های شهری و اجرای طرح های ساختمانی نظارت ویژه ای داشته باشند.

وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۶۰ درصد از محیط های شهری و اداری این شهرستان مناسب سازی شده و برای اجرای کامل آن باید تلاش شود.
انتهای پیام/