کد خبر : 18861
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 اسفند 1399 - 16:13

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه :

ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد مراغه

ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد مراغه
در سالجاری با پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات و جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات اشتغالزایی برای پنج هزار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) مراغه فرصت شغلی ایجاد شد.

به گزارش رصدمراغا از ایرنا؛ اکبر ابراهیمی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه روز یکشنبه اظهار داشت: در سالجاری کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مراغه در حوزه اشتغال یکهزار و ۵۰۰ طرح جاری را اجرا و نظارت کرده است.

وی به عملیات اجرایی و عمرانی این نهاد انقلابی اشاره کرد و گفت: همچنین در حوزه عمرانی امسال ۲ میلیارد تومان هزینه شده است که این میزان اعتبار از میانگین استانی بالاتر است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک مردمی از ۳۵ هزار صندوق تعبیه شده در شهرستان جمع‌آوری و در سرفصل‌های جهیزیه، کمک‌های موردی، درمانی، فرهنگی و مناطق محروم شهرستان هزینه شده است.

ابراهیمی گفت: ضریب نفوذ صندوق صدقات در آذربایجان شرقی ۳۵ درصد و در شهرستان مراغه ۴۵ درصد است.

وی با اشاره به اینکه یکهزار و ۳۰۰ دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) مراغه هستند، گفت: امسال ۴۰۰ تبلت به دانش آموزان مددجو مراغه ای اهدا شده است که این تعداد در سطح استان بی سابقه است.

وی گفت: همچنین یکصد دانشجوی نیازمند عضو کمیته امداد مراغه هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر پنج هزار و ۷۰۰ خانوار در شهرستان مراغه( ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر ) تحت حمایت این نهاد قرار دارند که هشت درصد کل مددجویان شهرستان را شامل می شوند.