کد خبر : 18791
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 اسفند 1399 - 14:17

فرماندار مراغه :

امسال بیش از ۷۲ میلیارد تومان تسهیلات در مراغه پرداخت شده است

امسال بیش از ۷۲ میلیارد تومان تسهیلات در مراغه پرداخت شده است
امسال صدرصد تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شهرستان مراغه پرداخت شده است

به گزارش رصدمراغا؛ سیدعلی موسوی فرماندار مراغه روز چهارشنبه در جلسه بررسی تسهیلات بنیاد مسکن در مناطق روستایی گفت: امسال بیش از ۷۲ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه‌های اشتغالزایی، خوداشتغالی، کرونا و دیگر بخش‌های این شهرستان پرداخت شده است.

سیدعلی موسوی اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) امسال با پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات برای پنج هزار تحت پوشش اشتغالزایی کرده و همچنین اداره بهزیستی شهرستان برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی ۷.۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

وی افزود: در حوزه کشاورزی امسال ۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: همچنین ۳۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا برای مراغه اختصاص یافته بود که از این میزان ۲۲ میلیارد و ۶۸۵ میلیون تومان یعنی ۶۰ درصد پرداخت شده که متاسفانه از میانگین استانی پایین‌تر است.

وی در ادامه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاهای شهرستان را خواستار شد و بیان کرد: با توجه به وقوع حوادث غیرمترقبه، مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی باید در اولویت دستگاه‌های متولی شهرستان قرار گیرد.

فرماندار مراغه اضافه کرد: متاسفانه در این حوزه شهرستان ضعیف عمل کرده است و نیازمند اقدامات بیشتری هستیم.

وی بیان کرد: وضعیت واحدهای مسکونی در روستاهای شهرستان به خصوص ۴۶ روستای منطقه قوریچای بخش سراجو قابل قبول نیست و باید در این راستا دستگاه‌های متولی به خصوص بنیاد مسکن فعال‌تر شوند.

وی ادامه داد: همچنین بانک‌ها نیز در موضوع مقاوم‌سازی باید صدرصد همکاری داشته باشند و هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست.

در این جلسه «حکیمه انتظاری» معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مراغه به بررسی موردی مشکلات دستگاه‌های اجرایی با بانک‌های عامل پرداخت و در پایان این نشست از واحدهای کاوه سودا، نگین پارس، صنایع غذایی دیهمی، آرد سنبل مراغه به عنوان واحدهای کارآفرین و نمونه شهرستان و منتخب سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان تجلیل شد.
ایرنا
انتهای پیام/