کد خبر : 18745
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 اسفند 1399 - 10:24

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه:

اردوی جهادی دانشجویان در منطقه کمتر برخوردار شهرستان مراغه برگزار می شود

اردوی جهادی دانشجویان در منطقه کمتر برخوردار شهرستان مراغه برگزار می شود
در اردوهای جهادی علاوه بر اهدای بسته های معیشتی و بهداشتی، خدمات آموزشی و بهداشت عمومی، مقابله با بیماریهای واگیردار و غیرواگیر، پیشگیری از کرونا به مردم ارائه می گردد

به گزارش رصدمراغا، رضا پرچکانی دانشجوی رشته تکنولوژی اتاق عمل و مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه با اعلام خبر برگزاری اردوی جهادی دانشجویان در منطقه کمتر برخوردار شهرستان گفت: اردوی جهادی روستای شاهوردی کندی که برگزار شد از توابع مراغه در دهستان سراجوی شرقی بخش سراجو شهرستان از روستاهای کمتر برخوردار می باشد که در این اردوی جهادی خدمات گسترده پزشکی، مامایی، پایش فشار خون، پایش قند خون و تب سنجی با همکاری دانشجویان و سایر ارگان‌ها به منظور خدمات رسانی به مردم نیازمند این روستا ارائه شد. 

وی با بیان این مطلب که دانشجویان بسیجی و دغدغه مند دانشکده در اردوهای جهادی مستمری که برگزار می شود به مردم شریف مناطق کم برخوردار، در حوزه های بهداشتی و درمانی خدمت رسانی می‌کنند افزود: دانشجویان وقتی یک بار در برنامه های جهادی حاضر می شوند و لذت و شیرینی خدمت رسانی صادقانه به مردم را می چشند، مدام پیگیر می شوند تا در برنامه های بعدی هم حضور داشته باشند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه با تصریح این که بسیج دانشجویی در حوزه های مختلف فرهنگی، علمی، ورزشی، سیاسی و جهادی فعالیت دارد تاکید کرد: دانشجویان با حضور، فعالیت و آموزش در واحد های مورد علاقه، ابتدا در بُعد درونی یعنی خودسازی، مهارت ها لازم را به دست می آورند تا زمینه ای شود برای خدمت رسانی مخلصانه علاوه بر رشد فردی در آن حوزه، تجربه مناسبی از کار تیمی و تشکیلاتی کسب ‌کنند.

وی گفت: ما در بسیج دانشجویی پذیرای همه دانشجویان با انواع گرایش های فکری و سیاسی هستیم فعالیت های منظم و بانشاط در واحد های مختلف، کرسی های آزاد اندیشی برای بیان صریح افکار، دوره های مستمر آموزشی و اردوهای جهادی و… ازجمله این برنامه هاست.

بهزاد موسی زاده مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در جریان برگزاری این اردوی جهادی گفت: اردوی جهادی فرصت مناسبی است تا دانشجویان با وضعیت زندگی مردم مناطق محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی آشنا شده و با توجه به تخصص و توان خود در جهت بهبود آن از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.  

موسی زاده ضمن تقدیر از حمایت‌های مسئولین دانشکده در برگزاری اردوهای جهادی افزود: با توجه به همدلی و همراهی که بین مجموعه دانشکده علوم پزشکی مراغه در این زمینه وجود دارد به توفیق الهی شاهد تداوم این اردوها خواهیم بود.

شایان ذکر است در این اردوی جهادی قریب به ۶۰ نفر توسط پزشک متخصص ویزیت شده و برخی از افراد با توجه به شرایط حاد به مراکز درمانی معرفی شدند.
انتهای پیام/