کد خبر : 18723
تاریخ انتشار : جمعه 19 فوریه 2021 - 13:44

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه:

موضع نظام اسلامی در برجام؛ فقط عمل بی قید و شرط طرف مقابل به تعهداتش است

موضع نظام اسلامی در برجام؛ فقط عمل بی قید و شرط طرف مقابل به تعهداتش است
کسانی هم که در برابر مسئله برجام افراط و تفریط ‌نمودند دچار اشتباه شده اند و باید در این زمینه براساس رهنمودهای رهبری عمل شود

به گزارش رصدمراغا؛ عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: بر اساس رهنمودهای رهبری، توقف غنی سازی توسط کشورمان در صورت عمل به تعهدات بی قید و شرط برجامی از سوی غرب، میسر خواهد بود و طبق بیانات رهبری در سالروز گرامیداشت قیام مردم تبریز “حرف و وعده فایده ندارد، ایندفعه فقط عمل”، موضع نظام اسلامی است

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه با اشاره به دیدار تصویری مقام معظم رهبری با مردم انقلابی و ولایتمدار آذربایجان به مناسبت سالروز ۲۹ بهمن گفت: معظم له در سخنان خود اعلام کردند که در صورتی که غرب به تعهدات برجامی خود عمل کنند، کشورمان نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

امام جمعه مراغه با بیان اینکه تا کنون کشورهای اروپایی هیچ کدام به تعهدات خود براساس برجام عمل نکرده اند افزود: با درایت مسئولین و هدایت های رهبری، مسئله برجام و مذاکرات هسته ای به نفع کشور و جامعه اسلامی به سرانجام خواهد رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دیدار تصویری رهبر انقلاب با مردم آذربایجان خاطرنشان کرد: مردم این دیار دلبستگی‌های عمیقی به دیانت و ایران اسلامی داشته و در این راه مجاهدت های فراوانی انجام داده اند.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی گفت: مردم آذربایجان همواره از ارزش ها و آرمان های ایران و انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف تاریخ دفاع کرده و شخصیت های بزرگی از جمله ستارخان و باقرخان در کنار روحانیون بزرگی قدم در این راه گذاشته بودند.

وی با اشاره به ایستادگی سه سرباز از جان گذشته در برابر لشگر ۴۷ نیروهای روس در سال ۱۳۲۷ که با شهادت آنان همراه بود افزود: این مجاهدت و از خودگذشتگی نمونه‌ی بارز از مجاهدت فرزندان این خطه در دفاع از کشورمان است.

آیت الله پورمحمدی امام جمعه مراغه در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه مراغه با تاکید بر لزوم رعایت تقوا در زندگی خاطرنشان کرد: تقوا فقط به معنی عبادت نبوده بلکه به معنای رعایت عدالت و انصاف در کسب و کار است و باید مورد توجه آحاد جامعه اسلامی قرار گیرد و پیشرفت در جامعه با تقوا امکان پذیر است.
انتهای پیام/