کد خبر : 18714
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 - 11:31

معاون برنامه‌ریزِی، توسعه و نیروی انسانی ثبت احوال آذربایجان‌شرقی:

طلاق زوجین در استان بیشتر در سال نخست زندگی رقم خورده است

طلاق زوجین در استان بیشتر در سال نخست زندگی رقم خورده است
امسال بیشترین طلاق زوجین با ۷۴۶ مورد در سال نخست زندگی و دوران نامزدی رقم خورده است که از این تعداد ۶۷۹ مورد شهری و ۶۷ مورد روستایی است

به گزارش رصدمراغا به نقل از روابط عمومی فرمانداری مراغه؛ علیرضا شمس دانش معاون برنامه ریزی، توسعه و نیروی انسانی ثبت احوال آذربایجانشرقی نیز در جلسه شورای هماهنگی هماهنگی ثبت احوال مراغه اظهار داشت: کمترین طلاق اتفاق افتاده بین زوجین آذربایجان شرقی مربوط به زندگی مشترک بیشتر از ۲۹سال با ۳۲۰ مورد طلاق ثبت شده است.

شمس دانش بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون هفت هزار و ۶۸۱ مورد طلاق و ۲۴ هزار و ۹۵۲ مورد ازدواج در آذربایجان‌شرقی ثبت شده و ۶.۱ درصد طلاق‌ها در استان در پنج سال نخست زندگی اتفاق افتاده است.

وی افزود: امسال بیشترین ازدواج هم در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال برای مردان و ۲۰ تا ۲۴ سال برای بانوان به ثبت رسیده است.

شمس دانش به طرح پوشش وقایع حیاتی اشاره کرد و گفت: طرح پوشش وقایع حیاتی از سال ۸۸ در کشور آغاز شد و مراغه بعد از تبریز در جایگاه دوم این طرح در سطح استان قرار دارد.

وی در ادامه به درصد ثبت‌نام کارت ملی هوشمند در استان اشاره و اضافه کرد: ۹۴ درصد از واجدان شرایط در استان برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کرده‌اند.

علی‌اصغر فضلعلی‌پور رییس اداره ثبت و احوال مراغه نیز در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال مراغه بیان کرد: امسال یکهزار و ۶۱۹ مورد وفات در شهرستان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۴۳ مورد و حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است.

فضلعلی‌پور افزود: همچنین در این مدت یکهزار و ۸۶۳ مورد ازدواج ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۱ مورد و حدود ۹ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۶۲۴ مورد طلاق در این شهرستان ثبت شده که در مقایسه با سال پیش از آن ۷۶ مورد و حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت سه‌هزار و ۴۶ مورد ولادت در این شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ مورد و حدود پنج درصد افزایش یافته است.

رییس ثبت احوال مراغه اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون هشت هزار و ۸۷۹ جلد شناسنامه مکانیزه برای شهروندان در این شهرستان صادر شده است.