کد خبر : 18675
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 فوریه 2021 - 18:18

فرماندار مراغه :

گلشن زهرای مراغه در “لیله‌الرغائب” تعطیل است

گلشن زهرای مراغه در “لیله‌الرغائب” تعطیل است
همزمان با "لیله الرغائب" با توجه به علت شرایط کرونایی امسال، آرامستان گلشن زهرا (س) شهرستان تعطیل بوده و هیچگونه مراسمی برای جلوگیری از تجمع مردم برگزار نخواهد شد

به گزارش رصدمراغا به نقل از روابط عمومی فرمانداری مراغه، سیدعلی موسوی روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان اظهار داشت: عدم برگزاری مراسم لیله الرغائب در شرایط فعلی شیوع بیماری کووید ۱۹ توصیه می شود و باید در تمامی مراسم از تجمع پرهیز کنیم.

فرماندار مراغه با بیان این مطلب که با توجه به وضعیت نارنجی و قرمز برخی از شهرستان ها در کشور، زنگ خطر برای تغییر وضعیت مراغه نیز به صدا درآمده است تاکید کرد: آیین حضور در آرامستان‌ها همزمان با “لیله الرغائب” مصادف با اولین شب جمعه ماه رجب ، سنتی دیرینه در آذربایجان است که با توجه به علت شرایط کرونایی امسال، آرامستان گلشن زهرا (س) شهرستان تعطیل بوده و هیچگونه مراسمی برای جلوگیری از تجمع مردم برگزار نخواهد شد.

سیدعلی موسوی گفت: متاسفانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد کرونا موجب افزایش آمار بیماری کووید۱۹ در شهرستان شده است.

وی افزود: برگزاری مراسم عروسی و مجالس ترحیم در مناطق شهری و روستایی و دورهمی خانوادگی از اصلی ترین دلایل افزایش آمار در مراغه است.

موسوی ادامه داد: برخی ادارات و ارگان ها بدون کسب جواز از ستاد کرونای شهرستان اقدام به برگزاری مراسم می کنند که درصورت تکرار و مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین بازارهای هفتگی و روزانه در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا تعطیل خواهند شد و دستگاه های متولی موظف به کنترل بازار هستند.

فرماندار مراغه نقش رسانه ها و فضای مجازی را برای مقابله با کرونا مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: با ورود و تبلیغات رسانه ها و فضای مجازی در پاییز امسال شاهد روند نزولی بیماری کووید۱۹ در شهرستان بودیم و برای تداوم روند کاهشی آمار باید رسانه ها و فصای مجازی پای کار باشند.

موسوی گفت: دعوت از چهره های مشهور، هنرمندان، ورزشکاران و مشاهیر شهرستان برای همراهی با ستاد کرونا و درخواست آنان از مردم برای رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا و دوری از تجمع و برگزاری مراسم لیله‌الرغائب در این روزها به شدت احساس می شود.

وی افزود: همچنین تمامی ادارات نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی و فرهنگ سازی مقابله با کرونا در این روزهای حساس برای جلوگیری از شروع موج چهارم کرونا اقدام کنند.
انتهای پیام/