کد خبر : 18490
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 ژانویه 2021 - 0:09

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

رفع موانع مهم در اجرای آزادراه مراغه-هشترود

رفع موانع مهم در اجرای آزادراه مراغه-هشترود
تعیین تکلیف مشکل اراضی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور تا یک هفته آینده/ این اراضی در مسیر پروژه آزادراه مراغه-هشترود مانع اصلی در اجرای پروژه است .

به گزارش رصدمراغا از روابط عمومی فرمانداری مراغه، جواد رحمتی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات احداث آزادراه مراغه – هشترود اظهار داشت: یکهزار و ۷۰۰ متر از پروژه ۱۱۰ کیلومتری این آزادراه در محدوده موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور قرار دارد.

رحمتی با تاکید بر اهمیت موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: مشاور پروژه آزادراه مراغه – هشترود راه حل های مختلفی را با در نظر گرفتن حداقل خسارت به این موسسه ارائه کرده است و در جلسه استانی هفته آینده موضوع نهایی خواهد شد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مشاور از لحاظ فنی مسیر جابه جایی را باید در نظر داشته باشد، افزود: جلب نظر موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در اجرا و ادامه این پروژه مهم است و باید با حداقل تغییرات پروژه دوباره از سرگرفته شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون میزان مشارکت بانک سپه ۲۰ درصد و سهم وزارت راه و شهرسازی از طرف دولت ۶۰ و سهم قرارگاه خاتم الانبیا (ص)  نیز به عنوان سرمایه گذار ۲۰ درصد در این طرح است افزود: به دلیل محدودیت منابع دولت درصدد افزایش سهم قرارگاه هستیم.

رحمتی گفت: تا خرداد ماه۱۴۰۰ در محدوده قطعات ۲ و ۳ پروژه ۴۰ کیلومتر آماده بهره برداری می شود.

رحمتی اظهار امیدواری کرد: تا ۲ سال آینده با تزریق بموقع اعتبارات مورد نیاز
پروژه شاهد بهره برداری کامل آزادراه مراغه – هشترود باشیم.

فرماندار مراغه نیز در ابتدای جلسه گفت: پروژه آزادراه مراغه – هشترود از اراضی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور عبور می کند که مانع اصلی در روند اجرای این پروژه است.

سید علی موسوی با بیان اینکه رفع مشکلات فنی این پروژه با بررسی و ارایه راه حل از سوی مشاوران ضروری است به پروژه پل غیرهمسطح راه‌آهن خداجوی نیز اشاره کرد و گفت: راه و شهرسازی نسبت به برآورد اتمام پروژه و هزینه های انجام شده در اجرای آن اقدام کند.

موسوی گفت: در این رابطه جلسه ای بزودی در استان برگزار و سهم ۵۰ درصدی راه آهن نیز بررسی می شود ک نیمه تمام ماندن تقاطع راه آهن شهر خداجو با گذشت نزدیک به ۱۰ سال همچنان مشکل اهالی شهر و ۱۰ روستای منطقه است.

جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفر یک روزه به مراغه از پروژه آزاده راه مراغه – هشترود، موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، پروژه پل غیرهمسطح راه‌آهن خداجو و گنجینه شهدای مراغه بازدید کرد.
انتهای پیام/