کد خبر : 18484
تاریخ انتشار : شنبه 23 ژانویه 2021 - 18:31

فرماندار مراغه :

پایش ۵۰ هزار خانوار مراغه‌ای در طرح شهید سلیمانی

پایش ۵۰ هزار خانوار مراغه‌ای در طرح شهید سلیمانی
از مجموع ۸۰ هزار و ۲۶۰ خانوار مراغه ای تاکنون ۵۰ هزار خانوار با اجرای"طرح شهید سلیمانی" در این شهرستان پایش و غربالگری شدند.

به گزارش رصدمراغا از روابط عمومی فرمانداری مراغه، سید علی موسوی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا آذربایجان شرقی که به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شدگفت: در اجرای این طرح بیش از چهار هزار بسیجی، امدادگر هلال احمر و کارکنان دانشکده علوم پزشکی در قالب ۴۶ تیم مراقبتی، ۲۰۱ تیم حمایتی، ۴۶ تیم نظارتی و یکهزار و ۱۰ تیم رصد و پایش در حال فعالیت هستند.

وی با بیان این مطلب که بخشداران، شهرداران و دیگر دستگاه های متولی شهرستان هم به عنوان پشتیبان در اجرای این طرح حضور فعال دارند اعلام کرد: از ۲۰ آذرماه تاکنون چهار هزار و ۵۲۴ تست سریع کرونا (رپید تست) انجام و ۱۵ هزار و ۵۳۰ نفر افراد بالای ۶۵ سال به عنوان افراد پرخطر شناسایی و در منزل قرنطینه معکوس شدند.

موسوی ادامه داد: همچنین در طول این مدت ۹ هزار و ۱۲۱ نفر از افراد در معرض تماس نزدیک و اطرافیان آنان رهگیری شدند.

فرماندار مراغه از عادی‌انگاری وضعیت توسط مردم شهرستان طی روزهای اخیر ابراز نگرانی کرد و گفت: طی چند روز اخیر شاهد افزایش ۵۰ درصدی بستری ها در بیمارستان های شهرستان هستیم.

وی از مردم خواست تا با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در ریشه کنی کرونا ویروس با مسوولان شهرستان همکاری کنند تا شاهد اوج گیری و شروع موج جدید کرونا در مراغه نباشیم.
انتهای پیام/