کد خبر : 18366
تاریخ انتشار : جمعه 15 ژانویه 2021 - 10:18

سند دار شدن اراضی ملی سهند

سند دار شدن اراضی ملی سهند
حسین کرمی: نقشه برداری و تثبیت آن در بانک جامع کاداستر و صدور سند برای ۲۵ هزار هکتار دیگر از اراضی ملی نیز تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.

به گزارش رصد مراغا از روابط عمومی اداره ثبت اسناد و املاک مراغه، با تلاش مدیریت و کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ویژه مراغه در اجرای مواد ۳ ،۹ و ۱۱ قانون حدنگار (کاداستر) کشور از ابتدای سال برای اراضی ملی و منابع طبیعی در مراغه ۷۵۰ فقره سند مالکیت تک برگی دولتی و برای فرودگاه سهند سند تک برگی با مساحت ۳۰۴۹۵۲ متر مربع از شهرستان بناب و ۵۴۸۸۷ متر مربع از شهرستان مراغه صادر و تحویل اداره کل فرودگاههای استان گردید.

حسین کرمی رئیس اداره ثبت اسناد و املاک مراغه گفت: تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی شهرستان و تثبیت آن در بانک جامع کاداستر با هدف تبدیل و صدور اسناد تک برگی اراضی ملی، تثبیت مالکیت دولت، تعیین مستثنیات زارعین، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی ملی، جلوگیری و پیشگیری از زمین خواری، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان اراضی ملی و دولتی و پاسخگویی دقیق و به موقع به استعلامات صورت می پذیرد. وبا اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی از تضییع حقوق بیت المال جلوگیری می شود.

به گفته کرمی، در دو سال گذشته نیز برای بیش از ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی در مراتع سهند سند مالکیت تک برگی صادر شده است.

وی در خاتمه بیان کرد : در شهرستان مراغه ۱۲۴ هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد که به مرور زمان برای مابقی اراضی فاقد سند نیز سند مالکیت تک برگی صادر می شود.

انتهای پیام/