کد خبر : 18345
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 دی 1399 - 22:56

وضعیت ظاهری بسیاری از روستاها، از محله های حاشیه شهر مراغه مناسب‌تر‌ است

وضعیت ظاهری بسیاری از روستاها، از محله های حاشیه شهر مراغه مناسب‌تر‌ است
امام جمعه مراغه: وضعیت ظاهری بسیاری از محلات حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار نشان دهنده ضعف و عدم نظارت کافی از سوی برخی دستگاه های متولی است.

به گزارش رصدمراغا به نقل از روابط عمومی فرمانداری مراغه؛ آیت الله محمدتقی پورمحمدی عصر روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مراغه اظهار داشت: توسعه متوازن خدمات شهری و توجه مساوی به مناطق کمتر توسعه یافته می تواند در حل بسیاری از مشکلات و مسایل فرهنگی تاثیرگذار باشد.

وی گفت: ضعف در نظارت و ناهماهنگی بین برخی از دستگاه های خدمات رسان در اجرای پروژه ها موجب وضعیت این چنینی شده است که باید با برنامه ریزی دقیق و علمی این مشکلات را ریشه یابی و رفع کرد.

امام جمعه مراغه تاکید کرد: در همین راستا باید در خصوص مسایل فرهنگی مناطق کم برخوردار ریشه یابی و کار کارشناسی انجام شود.

وی اضافه کرد: نباید مسایل فرهنگی تنها در جلسات و آن هم به صورت تشریفاتی مطرح شود و باید با استفاده از کارشناسان در کنار مسوولان موارد و مشکلات را ریشه یابی و پس از آن ریشه کن کنیم.
 
فرماندار مراغه نیز در این جلسه گفت: بیکاری یکی از اصلی ترین معظلات شهرستان است و برای رفع این مشکل باید ابتدا فرهنگ اشتغال تغییر پیدا کند.

سید علی موسوی گفت: متاسفانه بیشتر جوانان دنبال شغل اداری هستند و بیشتر مراجعات در ملاقات های عمومی در خصوص اشتغال و داشتن شغل اداری است.

وی گفت: در حال حاضر شاهد رغبت کم دانش آموزان به رشته های فنی و ریاضی هستیم و این موضوع در آینده به مشکل اساسی شهرستان تبدیل خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ سازی در خصوص سوق یافتن دانش آموزان به رشته های هنرستانی از سوی دستگاه های متولی و به خصوص آموزش و پرورش افزایش یابد.
 
فرمانده سپاه مراغه نیز در این جلسه گفت: سپاه مراغه در راستای توجه به مشکلات مناطق کم برخوردار شهری اقدام به برگزاری کارگاه ها و کلاس های مختلف حرفه آموزی در طول چند سال گذشته کرده است.

سرهنگ پاسدار سعید رشیدی گفت: تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت، توزیع کمک های مومنانه در مناطق حاشیه شهری و اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی در این مناطق از دیگر برنامه های سپاه مراغه است.

رییس آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: هفت هزار دانش آموز با ۵۰۰ نفر کادر اداری و معلم در ۳۵ مدرسه حاشیه شهر مراغه مشغول تحصیل و فعالیت هستند.

رضا آسیابی گفت: آموزش و پرورش شهرستان در این تعداد مدارس طرح های مختلفی از جمله طرح یاری گران زندگی، جشنواره نوجوان سالم، خط صدای مشاور، طرح تشخیص استرس و حالت روحی روانی دانش آموزان، مدیریت موردی و اورژانس اجتماعی را در قالب برنامه های فرهنگی در دست اجرا دارد.
انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود