کد خبر : 18322
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 ژانویه 2021 - 11:09

امروز یک عالم خونخواه حاج قاسم سلیمانی است

امروز یک عالم خونخواه حاج قاسم سلیمانی است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رصدمراغا؛ مراسم چهلم شهادت شهید فخری زاده با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات راه آهن با حضور فرماند سپاه ناحیه مراغه برگزار شد.

سرهنگ پاسدار رشیدی با اشاره به اینکه این ایام تقارن دارد با ۹ دی حماسه ای که برای خنثی کردن توطئه دشمن در فتنه ۸۸ به وجود آمد و ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) و اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، افزود: در هر سه موضوع به نوعی در هم تنیدگی و همبستگی بین موضوعات وجود دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مراغه ضمن اشاره به اینکه شهید سردار سلیمانی شخصیتی ولایت‌مدار و بابصیرت بود افزود: تقارن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شهیده راه ولایت با یوم الله ۹ دی امسال، که به خاطر بصیرت و نقش آفرینی مردم در راستای خنثی کردن فتنه ۸۸ بر محور ولایت و بصیرت اتفاق افتاد از نظر موضوعی در هم تنیدگی، همبستگی و ارتباط خاصی با هم دارند.

رشیدی با بیان اینکه فتنه در یک فضای غبار آلود رخ می دهد و در این فضای غبارآلود تشخیص حق از باطل، صحیح از نادرست و سره از ناسره، دوست از دشمن سخت خواهد بود به تبیین فتنه ۸۸ پرداخته و افزود: در قرآن کریم متن لغوی فتنه به معنای آزمایش و امتحان الهی آمده است ، این فتنه احتمال دارد در رابطه با اولاد باشد، در رابطه با اموال فرد باشد و این آزمایش یک آزمایش الهی است.

وی ادامه داد: خروجی فتنه و این آزمایش الهی یا منجر به خیر است که حاصل آن عاقبت به خیری است یا منجر به شر است که متاسفانه عاقبت به شَری به وجود می آورد ، در فتنه تساوی وجود ندارد، حضرت نوح علیه السلام که پسرش از فرمانش تمکین نکرد به راحتی از پسرش گذشت و خود تنهایی وارد کشتی شد و یا در صدر اسلام مانند طلحه و زبیر که عاقبت به شر شدند ، اگر توفیق الهی شامل حال ما نشود نمی توانیم از آزمون الهی موفق خارج شویم .

وی با بیان این نکته که در تمامی فتنه ها همیشه یک طرفه قضیه خودی ها هستند افزود: نمی‌توانیم شخصی را پیدا کنیم که هم مومن باشد و هم بی بصیرت، امکان ندارد شخصی مومن واقعی نباشد و بصیرت داشته باشد، بصیرت و ایمان لازم و ملزوم و کامل کننده یکدیگرند، اگر انسان از خدا بترسد ، خداوند هم برای او راه خروج از فتنه را نشان می دهد به همین خاطر است که ایمان و بصیرت لازم و ملزوم همدیگر و جزو جدا ناپذیر از هم به شمار می روند “همانهایی که از حیدر بریدند حسین بن علی را سر بریدند”

وی با اشاره به تعدد فرقه هایی که در ادیان الهی و غیر الهی به وجود آمده اند افزود: این اقدامات توسط انگلیس خبیث اتفاق افتاده است ماهیت این فرقه ها تماما فتنه است و در جهت غبارآلود کردن فضا و به اشتباه انداختن مردم به وجود آمده اند. فتنه ۸۸ نیز از جمله فتنه هایی بود که در کشور اتفاق افتاد و مردم را درگیر نمود ؛ طبق نظر کارشناسان فتنه ۸۸ در طول ۸ ماه جزء پیچیده‌ترین، طولانی ترین و پرهزینه ترین فتنه هایی بود که در تاریخ انقلاب اسلامی به وجود آمد و اکنون تحریم‌های وضع شده برای ایران نیز بر روی فتنه ۸۸ پایه‌ریزی شده است .

رشیدی گفت: دغدغه امروز رهبری معظم، آمریکا، اسرائیل و انگلیس نیست بلکه مزدوران داخلی است که مدام تحریف و چاقوی تحریم را تیز می کنند

وی با اشاره به اینکه موضوع بصیرت و ولایتمداری از جمله سخنان رایج امروز جامعه ما است خاطر نشان کرد: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی فردی با بصیرت و ولایت و دار بود. مجموعه رفتارها و گفتارها، عملکرد مدیریتی و فرماندهی، تیپ شخصیتی حاج قاسم باعث شد مقام معظم رهبری شخصیت این بزرگوار را بعد از شهادتش به عنوان مکتب حاج قاسم معرفی نمایند مکتبی که باید اتاق فکر دانشگاه‌ها باشد‌. وظیفه ای که بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری بر عهده مساجد، خانواده ها، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و هیئت ها محول شده است تا انسان هایی در تراز شهید سلیمانی پرورش و تحویل جامعه دهند

رشیدی با اشاره به این موضوع که امروز ملت‌های آزادیخواه و عدالت طلب و آرمانخواه از دنیا دنبال شناخت شخصیت سردار هستند عنوان کرد: امروز یک عالم خون خواه حاج قاسم سلیمانی است و این سیل ویرانگری که توسط ملت‌های مبارز در منطقه در رابطه با استکبار و حضور آمریکا در منطقه ایجاد شده مطمئن باشید یقینا نتایج آن را خواهید دید.

سرهنگ پاسدار سعید رشیدی با تبیین این نگرش که شهید سلیمانی اهل عمل بود، اهل وعده نبود اگر وعده می داد قطعاً به آن عمل می کرد خاطر نشان کرد:شهید سردار سلیمانی اهل سوءاستفاده از اعتماد مردم نبود و هیچ وقت از مردم سلب اعتماد نکرد و نگفت وعده من در زمان صلح است و الان زمان جنگ و تحریم است، نگفت من وعده ۳ ماهه و ۱۰۰ روزه ندادم در یادواره شهید پور شلمانی وعده انحطاط و سرنگونی حکومت داعش را به مردم داد و حدودا ۱۵ روز مانده به زمان وعده اش، خبر سرنگونی حکومت داعش را به صورت رسمی به محضر رهبر انقلاب اعلام کرد .

وی در خاتمه بیان کرد: باید مانند شهید سلیمانی باشیم تا آمریکا به ما التماس مذاکره کند اگر پشت به مکتب سلیمانی کردیم باید به آمریکا التماس مذاکره کنیم .

انتهای پیام/