کد خبر : 18044
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 سپتامبر 2019 - 9:32

پیام فرمانده سپاه مراغه به مناسبت هفته دفاع مقدس

پیام فرمانده سپاه مراغه به مناسبت هفته دفاع مقدس

فرمانده سپاه مراغه با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به ملت شهیدپرور ایران اسلامی به ویژه مردم غیور مراغه تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ پیام فرمانده سپاه مراغه در زیر گذاشته می شود :

با درود و سلام به روح پر فتوح امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی و با درود به ارواح طیبه شهدا و مردان و زنان دلیری که با تبعیت از ولایت و با نثار جان و مال و فرزندان خود حماسه ای بزرگ آفریدند .
هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و از جان گذشتگی های مثال زدنی رزمندگانی است که با سلاح ایمان و تقوا در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح بعثی ایستادگی کردند و حماسه ستودنی آن ها در تاریخ ماندگار شد .
مقارن شدن هفته دفاع مقدس با ایام محرم نیز فرصتی است برای بیان الگو گیری انقلاب اسلامی از نهضت اباعبدالله الحسین (ع) ؛ ایامی که شایسته است جوانان در فلسفه قیام عاشورا بیشتر تامل کنند و حکایت افتخار آفرینی رزمندگان دوران دفاع مقدس را به عنوان برترین دانش آموختگان مکتب عاشورا مورد مطالعه قرار دهند .
امروز بعد از گذشت سال ها از آن دوران ، نشر فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس از ضروریات مهم جامعه به حساب می آید تا نسل های بعدی آن ایثار و حماسه ها را در گام دوم انقلاب سرلوحه خود قرار دهند ، اگرچه به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ” جوان امروز امام(ره) و شهيد باكري‌ها را نديده و دوران سخت 8 سال دفاع مقدس را لمس نكرده است اما فكر، تشخيص و راه جوان امروز همان فكر و مسير سال‌هاي اول انقلاب اسلامی است ” .
اینک در اقتدار و امنیتی که مرهون خون هزاران شهید و تلاش مخلصانه نیروهای مسلح است ؛ کشور عزیز ما حرکتی جهادی را برای رسیدن به قله های موفقیت در تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی، علمی، اقتصادی آغاز کرده است و برای گذری افتخار آمیز از این مسیر پر پیچ و خم و رسیدن به جایگاه شایسته خویش، بیش از هر زمان دیگر، تلاش ، امید و همت بلند جوانان ایران اسلامی را طلب می‌کند.
اینجانب ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس که لحظه لحظه آن یادآور مجاهدت های رزمندگان این مرز و بوم برای دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب است و نیز تقارن هر ساله آن با بهار علم و دانش را به فال نیک گرفته و امیدوارم دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و فرهنگیان و دانشگاهیان در عرصه های علم و پژوهش همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس به صورت جهادی قله های علمی را یکی پس از دیگری فتح نمایند .

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
سعید رشیدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مراغه