به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ پیام فرمانده سپاه مراغه در زیر گذاشته می شود :

با درود و سلام به روح پر فتوح امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی و با درود به ارواح طیبه شهدا و مردان و زنان دلیری که با تبعیت از ولایت و با نثار جان و مال و فرزندان خود حماسه ای بزرگ آفریدند .
هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و از جان گذشتگی های مثال زدنی رزمندگانی است که با سلاح ایمان و تقوا در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح بعثی ایستادگی کردند و حماسه ستودنی آن ها در تاریخ ماندگار شد .
مقارن شدن هفته دفاع مقدس با ایام محرم نیز فرصتی است برای بیان الگو گیری انقلاب اسلامی از نهضت اباعبدالله الحسین (ع) ؛ ایامی که شایسته است جوانان در فلسفه قیام عاشورا بیشتر تامل کنند و حکایت افتخار آفرینی رزمندگان دوران دفاع مقدس را به عنوان برترین دانش آموختگان مکتب عاشورا مورد مطالعه قرار دهند .
امروز بعد از گذشت سال ها از آن دوران ، نشر فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس از ضروریات مهم جامعه به حساب می آید تا نسل های بعدی آن ایثار و حماسه ها را در گام دوم انقلاب سرلوحه خود قرار دهند ، اگرچه به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ” جوان امروز امام(ره) و شهيد باكري‌ها را نديده و دوران سخت 8 سال دفاع مقدس را لمس نكرده است اما فكر، تشخيص و راه جوان امروز همان فكر و مسير سال‌هاي اول انقلاب اسلامی است ” .
اینک در اقتدار و امنیتی که مرهون خون هزاران شهید و تلاش مخلصانه نیروهای مسلح است ؛ کشور عزیز ما حرکتی جهادی را برای رسیدن به قله های موفقیت در تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی، علمی، اقتصادی آغاز کرده است و برای گذری افتخار آمیز از این مسیر پر پیچ و خم و رسیدن به جایگاه شایسته خویش، بیش از هر زمان دیگر، تلاش ، امید و همت بلند جوانان ایران اسلامی را طلب می‌کند.
اینجانب ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس که لحظه لحظه آن یادآور مجاهدت های رزمندگان این مرز و بوم برای دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب است و نیز تقارن هر ساله آن با بهار علم و دانش را به فال نیک گرفته و امیدوارم دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و فرهنگیان و دانشگاهیان در عرصه های علم و پژوهش همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس به صورت جهادی قله های علمی را یکی پس از دیگری فتح نمایند .

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
سعید رشیدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مراغه