کد خبر : 17881
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵

کشور درحال جنگ تمام عیار اقتصادی با دنیا است

کشور درحال جنگ تمام عیار اقتصادی با دنیا است

مسعود پزشکیان گفت : کشور در حال جنگ اقتصادی است و مسوولان باید همانند زمان جنگ با تمام توان در این جنگ کار کنند و نگذارند خون شهدا پایمال شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا , مسعود پزشکیان در حاشیه گردهمایی رزمندگان عملیات کربلای 5،4 و بیت المقدس 2  در مصاحبه با خبرنگار رصدمراغا گفت: شرایط کشور امروز همانند دوران دفاع مقدس است با این تفاوت که شاهد بمب و گلوله و درگیری نظامی نیستیم اما درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم.

  • خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا : ضمن خیر مقدم بحضور حضرتعالی و تشریف فرمایی تان به شهر حسینی و ولایتمدار مراغه لطفا در خصوص حضورتان در شهرستان مراغه توضیح بفرمایید:

خب این سفر، سفر خاصی نیست با توجه به شرکت و حضور یادگار جنگ و جبهه  برادر مولوی در این مراسم و بنا به درخواستی که ایشان داشتند وگفتند تعدادی از رزمندگان و یادگاران 8سال دفاع مقدس مراغه ای هر ساله جهت گرامی داشت عملیات کربلای 5،4 و بیت المقدس 2 در یک مجموعه گرد هم می آیند بنده هم حضور یافتم درگذشته با توجه به صداقت و درستی وخلوص که وجود داشت صفا و صممیمیت را دوباره اینجا در برخی چهره های عزیزان می توان مشاهد کرد و با توجه به جامعه ای که ما هم اکنون زندگی می کنیم و اینکه برخی افراد فعلی جامعه که بدنبال پول و قدرت و شهرت هستند بودند افرادی که از جان و مال و خانواده خود گذشتند تا این انقلاب به این مرحله برسد و از خداوند متعال خواستارم به همه ما توفیق عنایت بفرماید تا شکرگزار باشیم و ادامه دهنده راه آن عزیزان باشیم

  • در آینده نزدیک خبری خوشحال کننده ای از مجلس برای مردم اگر دارید بفرمایید:

فعلا خبری در این حد نمی توانم بگویم چون که مجلس در فصل بررسی بودجه است  و متاسفانه وضعیت بودجه هم چندان تعریفی ندارد و خوب نیست به تصور من الان وضعیت فعلی ما بدتر از زمان جنگ عراق و ایران است در دعوا هستیم و آمریکا با تمام قدرت و متحد کردن دنیا می خواهد ما را شکست دهد همانند گذشته که عراق را تجهیز و آماده درگیری با ایران کرد که موفق نشد به هدف خود برسد و اکنون درصدد است وضعیت اقتصادی کشور را شدیدا دچار بحران نماید تا ملت را از همراهی با نظام و انقلاب دلسرد و مایوس نمایند . ما و مسئولینی که دارای منصب و سمت و قدرتی هستند باید با مردم با صداقت باشند و واقعیت را به مردم بگویند خودشان را برای نبردی آماده کنند نه جنگی که در آن بمب و تفنگ است  بلکه هدف اصلی آن اقتصاد کشور است و راه ورود امکانات را می گیرند و می بنددند و اجازه نمیدهند مردم از امکانات استفاده کنند و مشکلات این چنین پیش می آید بجای اینکه ما واقعیت را به مردم بگوییم و آنان را آگاه کنیم فعلا ایستاده ایم و دعوای قدرت راه انداختیم در حقیقت گناه کارهایمان را به گردن یکدیگر می اندازیم در صورتیکه این واقعیت را باید بپذیریم که این وضعیت را آمریکا بوجود آورده  و وظیفه و رسالت ما این است که همانند اوایل جنگ در هر استان در هر شهر در هر محله ستاد جنگ تشکیل شود تا صدماتی که از این جنگ به مردم میرسد تلاش کنیم تا صدمات جنگ اقتصادی مردم را از پای در نیاورد چون در این جا بمبی نمی آید بلکه به خانواده ای پول نمیرسد به خانواده ای دارو نمیرسد خانواده ای گرفتار می شود  باید ما برای این مشکلات چاره ای بیاندیشیم تا مردم دچار تضعیف روحیه نشوند و متاسفانه تصور من این است که ما و مسئولین در این رابطه آنچانیکه باید به وظایف خود عمل کنیم عمل نکرده ایم

  • باتوجه به تغییراتی که در بدنه دولت شاهد هستیم تاثیرات آن را در آینده چگونه ارزیابی می کنید:

متاسفانه از این تغییرات چیزی حاصل و عاید نخواهد شد تغییراتی که اینها داده اند وزیر بهداشتی که استعفا داده به بهانه این که پول نداده اند بدهند به بازنشستگان! این همه ساختمان در بهداشت و درمان احداث شده را با کدام پول درست کرده اند!؟ پس اگر پول نداده اند این پول ها از کجا آمده ؟!! اولویت ها کدام است ؟ اینکه به یک دستگاهی پولی بدهیم بیاوریم یا اینکه پول یک بازنشسته را بدهیم ؟ و یا اینکه توقع ایجاد کنیم در جامعه که مردم تصور کنند که اگر این دستگاه نباشد فردی می میرد ؟؟ درحالیکه در زمان گذشته ما درس می خواندیم این دستگاهها نبود و افراد نمی مردند.  یک مقدار مشکلات را شاید متحمل می شدیم نهایتا می توانیم بهتر درمان نماییم واقعیت قضیه این است که چون به سمت سختی ها میرویم می خواهیم بگوییم ما نبودیم و می گوییم ما می خواستیم این کار را انجام دهیم ولی چون به ما پولی ندادند نتوانستیم انجام دهیم ! آیا پولی هست که نمیدهند ؟ یا در این وضعیت بایستی چنان باشیم که در زمان جنگ هستیم؟! در زمان جنگی که مقام معظم رهبری می فرمایند اقتصاد مقاومتی، مقاومت یعنی مقاومت و ایستادگی کردند ما می خواهیم ریخت و پاش آنچنانی داشته باشیم اما در زمان حرف زدن بگوییم در زمان جنگ هستیم! واقعیت این است که اگر خودمان را آماده نکنیم به این وضعیت از یک طرف جماعت را ناراضی می کنیم برای اینکه توقعات را بالا می بریم انگار در جایی پول و امکانات هست و دولت نمی دهد از طرف دیگر هم خودمان را قهرمان می کنیم تصور و برداشت من این است که همه باهم با تلاش خود شانه هایمان را زیر بار این مشکلات و مسئولیت ببریم چرا که شهدا خون خود را در این راه گذاشتند رو رفتند و ما اگر آبرویی هم داشته باشیم باید بگذاریم در راه انقلاب و متحد و استوار تا این انقلاب آسیب نبیند وگرنه باستیم خودمان را قهرمان کنیم و بگوییم من گفتم این چنین شود ولی نشد مگرپول بود این کار نشد؟! به عقیده من بایستی برخی واقعیت ها گفته شود و ما هم بایستی تلاش و کوشش کنیم و متاسفانه در این رابطه مشکلات داریم .

  • جناب آقای دکتر با توجه به شرایط فعلی در سطح شهرستان واحدهای صنعتی با مشکلاتی مواجه هستند و جناب آقای شکری فرماندارمحترم در جریان هستند و پیگیری می نمایند در این رابطه بانک ها برخی اعتبارات نمی توانند جذب نمایند و یا با برخی رانت بازی ها در جهت رفع مشکلات واحدها تخصیص نمی دهند راهکاری برای این پدیده اندیشیده خواهد شد؟

همانطور که گفتم مشکلات اقتصادی این هم یک نمونه از همین مشکلات است مشکلاتی که ما با آن مواجهیم  در بانک ها بیشتر از اینهاست وضعیتی که در بانک ها پیش آمده در هیچ جای دنیا این همه بانک تاسیس نمی کنند که ما تاسیس کرده ایم! 4 الی5 بانک تاسیس می کنند و مشکلات مردم را برطرف می نمایند اینهمه بانک نمی شود که یا مثلا این موسسات مالی هم که عده ای پول گرفته اند و نداده اند عده ای پول داده اند و نگرفته اند عده ای هم وامی گرفته اند ودر جای دیگری مصرف کرده اند همه این ها بخاطر مدیریتی است که ما باید بخاطر پول در جامعه نتوانسته ایم ایجاد کنیم نتوانسته ایم به وجود بیاوریم در این برهه هم عده ای آمده اند و سو استفاده کرده اند از این وضعیت و بار خودشان را بسته اند و رفته اند! نوع اینکه به چه کسانی وام بدهند به چه چیزی وام بدهندچگونه وام بدهند این خود جای بحث دارد ما مثلا آمده ایم متاسفانه به کارخانجات فرش ماشینی وام داده ایم به ماکارونی وام داده ایم نمیدانم به لبنیات وام داده ایم در دنیا 2یا 3 کارخانه تولید لبنیاتی راه اندازی میکنند ماشاا… در هر شهر و منطقه یک واحد لبنیاتی وجود دارد و طبیعی است از نظر اقتصادی نمی توانند ادامه مسیر بدهند اگر هم ادامه بدهند دخل و خرج شان هم خوانی نخواهد داشت و اگر از بانک پول هم بگیرند بدتر گیر خواهند افتاد نهایتا اینکه این یک بحث علمی و اقتصادی است اگر ما ندانیم چگونه مدیریت کنیم شکست خواهیم خورد و اگر ورشکست شویم خواهیم گفت تقصیرما نیست این ها با ما همکاری نکردند.

خبرنگار محمدرضا طاهری

برچسب ها :

ناموجود