کد خبر : 17856
تاریخ انتشار : شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱

90 درصد ادارات مراغه برای معلولان مناسب سازی شده است

90 درصد ادارات مراغه برای معلولان مناسب سازی شده است

رئیس اداره بهزیستی مراغه با اشاره به اجرای طرح مناسب سازی اماکن عمومی برای استفاده معلولان گفت: 90 درصد ادارات شهرستان در اجرای این طرح مناسب سازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ شهین صادقی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح از سال 93 به صورت فعال با همکاری فرمانداری و بهزیستی در ادارات و نهادهای خدمات رسان این شهرستان در حال اجراست.
وی ادامه داد: براساس شاخص ها و اقدامات انجام شده ، امسال بهزیستی این شهرستان رتبه اول مناسب سازی امکن عمومی و ادارات آذربایجان شرقی را کسب کرده است.
وی اضافه کرد: در طرح مناسب سازی اماکن عمومی و مراکز خدماتی این شهرستان، 6 تیم فنی و مهندسی از شهرداری، بنیاد شهید و جامعه معلولان اقدام به بهسازی و مناسب سازی معابر عمومی شهری می کنند.
صادقی گفت: همچنین برای سهولت تردد روشندلان در شهر، کف پوش های ویژه ای از سوی شهرداری در پیاده روها و معابر عمومی اجرا شده و در برخی نقاط نیز در حال اجراست.
وی افزود: در راستای کمک به معلولان جسمی و حرکتی این شهرستان نیز ، از سال 93 تاکنون 190 مورد مناسب سازی در خانه معلولان توسط بهزیستی انجام شده است.
وی اضافه کرد: بهزیستی به عنوان نهادی خدماتی و حمایتی، همواره خدمات رسانی به اقشار محروم جامعه از جمله جامعه معلولان را رسالت خود می داند.
هم اکنون حدود 15 هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار بوده و حدود پنج هزار معلول جسمی و حرکتی زیرپوشش خدمات حمایتی بهزیستی شهرستان مراغه قرار دارند.
انتهای پیام /

برچسب ها :

ناموجود