به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ;مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی صبح امروز در حاشیه افتتاح کارگاه آموزشی UPVC فنی و حرفه ای مراغه گفت : مهارت های اجتماعی امروز بیشتر از هر مهارتی در جامعه مورد نیاز است و رویکرد سازمان فنی و حرفه ای این است که در کنار آموزش های فنی به دنبال ترویج مهارت های اجتماعی باشد.
یعقوب نماینده افزود : از این رو تفاهم نامه ای برای شروع کار با نیروهای مسلح منعقد شده است تا بتوانیم حداقل یک مهارت به سربازان تحت نظر نیروهای مسلح آموزش دهیم و مدرک ارائه دهیم.
وی خاطرنشان کرد : امروز صنعت کشور نیازمند نیروی انسانی با مهارت های مختلف است که متاسفانه با توجه به کمبود اشتغال در کشور نیروی ماهر در کشور کم است.
وی اضافه کرد : از تمامی ثمن ها و سازمان های مردم نهاد در کنار مردم عادی نیز انتظار می رود رویکرد خود را به سمت آموزش های مهارت های فنی و اجتماعی سوق دهند.
وی با اشاره به فرصت ایجاد کارگاه upvc در مراغه گفت : صنعت U PVC یکی از صنعت های مورد نیاز منطقه مراغه به لحاظ سردسیر بودن شرایط جوی است که می تواند در شهرستان به طور چشم گیر ایجاد اشتغال نماید.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مراغه نیز با اشاره به ایجاد کارگاه مهارت آموزی UPVC گفت: این کارگاه برای اولین بار با مشارکت شرکت هافمن به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی در شمالغرب کشور در این مرکز ایجاد شده است.
بهرام کیانی افزود: افتتاح این کارگاه گام مهمی در مهارت آموزی جوانان و نیز ایجاد زمینه برای اشتغال در زمینه درب و پنجره های پی وی سی در منطقه است.
وی اضافه کرد: برای راه اندازی و تجهیز این کارگاه، بیش از 760 میلیون ریال توسط سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه شده و زمینه مهارت آموزی برای بیش از 72 نفر در هر دوره را در این زمینه فراهم می کند.