کد خبر : 17580
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴

بهره برداری از 817 مسکن روستایی در مراغه

بهره برداری از 817 مسکن روستایی در مراغه

همزمان با سومین روز از دهه فجر 817 خانه نوساز در روستا هاي مراغه به همراه سه طرح جمع آوری فاضلاب شهری در این شهرستان به بهره برداری رسید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه در حاشیه این افتتاح گفت : برای بهره برداری از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری محله شقایق به طول یک هزار و 800 متر، با احداث 35 حلقه منهول 9 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

حسین صدیقی افزود : همچنین برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب فاز دوم شهرک سهند به طول سه هزار و 200 متر، با احداث 60 حلقه منهول 14 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

وی اضافه کرد برای اجرای شبکه جمع اوری فاضلاب مرکز توانبخشی لقمان به طول 700 متر، با ساخت 15 حلقه منهول 2.7 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است

وی خاطرنشان کرد : حدود 68 هزار مشترک آب و 61 هزار مشترک فاضلاب در مراغه وجود دارد و خدمات شرکت آب و فاضلاب مراغه با حدود 500 کیلومتر خط انتقال آب و حدود 360 کیلومتر خط انتقال فاضلاب به مشترکان ارائه می شود.

** بهره برداری از 817 واحد مسکن روستایی در مراغه
همزمان با سومین روز از ایام الله فجر، یک باب مسکن روستایی در روستای قره برق به صورت نمادین به عنوان یکی از 817 واحد مسکن ساخته شده در مناطق روستایی این شهرستان از دهه فجر سال گذشته تاکنون افتتاح شد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراغه در آیین افتتاح این طرح گفت: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی روستایی در طول یکسال اخیر، 160 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مقتومی افزود: همچنین در این مدت، 900 متقاضی احداث واحد مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات ویژه ساخت به بانک های عامل معرفی شده که 800 واحد موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون نیز، 57 میلیارد ریال برای آسفالت معابر و طرح های هادی در روستاهای این شهرستان تامین اعتبار شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در 12 روستا با استفاده از قیر یارانه ای و 6 روستای دیگر 9 هزار و 500 متر مربع آسفالت ریزی انجام خواهد شد.
انتهای پیام /