کد خبر : 17526
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵

راه ارتباطی بیش از 80 روستا در شهرستان مراغه مسدود شده است

راه ارتباطی بیش از 80 روستا در شهرستان مراغه مسدود شده است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مراغه با اشاره به مسدود شدن راه ارتباطی 80 روستای این شهرستان بر اثر بارش برف گفت: تلاش برای بازگشایی راه های رستایی توسط گروه های راهداری ادامه دارد.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ نادر شریفی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: هم اکنون گروه های راهداری این شهرستان در تلاش برای بازگشایی راه این روستاها و تسهیل در تردد در مسیرهای برف گیر هستند.

وی ادامه داد: 11 گروه راهداری با تجهیزات و امکانات لازم در حال برف روبی و نمک پاشی مسیرهای ارتباطی روستایی این شهرستان هستند.

وی اضافه کرد: هم اکنون با توجه به کولاک شدید ، تردد در محورهای اصلی ارتباطی این شهرستان به ویژه محور مراغه – هشترود به سختی و فقط با زنجیر چرخ انجام است.

شریفی گفت: شدت بارش برف و کولاک که از شامگاه روز جمعه در این محور آغاز شده و ادامه دارد موجب لغزندگی راه ها و کندی تردد در مسیرهای ارتباطی شده است.

وی خاطرنشان کرد در صورت مساعد بودن شرایط تلاش می کنیم تا آخر وقت فردا راه های مسدود شده این 80 روستا بازگشایی شود .

وی با تاکید بر لزوم تجهیز خودروها به امکانات و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و وسایل ایمنی افزود: رانندگان و مسافران از سفرهای غیر ضروری به ویژه تردد در محورهای برف گیر تا بازگشایی کامل راه ها و نیز قطع بارش برف خودداری کنند.

شهرستان مراغه دارای ۷۵ کیلومتر محور ارتباطی بین شهری و ۹۳۰ کیلومتر راه ارتباطی آسفالته، شوسه و دسترسی روستایی بوده و در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام /