کد خبر : 17487
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱

پیاده روی بستر مناسبی برای ترویج ورزش در بین خانواده ها است

پیاده روی بستر مناسبی برای ترویج ورزش در بین خانواده ها است

بخشدار سراجوی مراغه با تبیین اهمیت ورزش همگانی، گفت: برگزاری همایش های پیاده روی بستر مناسبی برای ترویج ورزش در بین خانواده ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ، نقی محمدی روز سه شنبه در همایش پیاده روی خانوادگی روستای بیانلوجه مراغه که همزمان با ولادت حضرت زینب (س) برگزار شد اظهار کرد: ورزش در بین روستاییان مورد غفلت واقع شده از این رو باید با فرهنگ سازی و برگزاری همایش های عمومی، روستاییان را به سمت ورزش سوق دهیم.

وی افزود: استقبال مردم از ورزش همگانی در بخش سراجو مراغه و همچنین قابلیت های بالای این منطقه زمینه مناسبی برای توسعه زیرساخت های ورزشی در این منطقه از شهرستان است.

وی گفت: ورزش همگانی مقدمه ورزش قهرمانی است و تشویق مردم به ورزش همگانی، علاوه بر ایجاد سلامت و شادابی در جامعه، به شناسایی استعدادهای ورزشی در روستاها نیز کمک می کند.

محمدی از دهیاران خواست تا زمینه را برای توسعه ورزش های بومی محلی و همچنین ورزش های همگانی در بین روستاییان فراهم کنند.

در این همایش به قید قرعه به 25 نفر از شرکت کننده گان جوایزی از جمله دوچرخه، چرخ خیاطی و لوازم ورزشی از طرف سازمان ها و ادارات برگزار کننده مراسم اهدا شد.

شهرستان مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای 173 روستا شامل 74 روستا در بخش مرکزی و 99 روستا در بخش سراجو است.

برچسب ها :

ناموجود