کد خبر : 17011
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 آذر 1396 - 10:05

حفظ روحیه‌ جهادی و انقلابی در دانشگاه ها، اصلی‌ترین وظیفه اساتید بسیجی است

حفظ روحیه‌ جهادی و انقلابی  در دانشگاه ها، اصلی‌ترین وظیفه اساتید بسیجی است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مراغه گفت: اصلی ترین وظیفه اساتید و دانشجویان بسیجی، حفظ روحیه جهادی و انقلابی در دانشگاه ها و مراکز علمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ حجت الاسلام طالعی در دیدار  جمعی از بسیج اساتید و دانشجویان دانشگاه های مراغه افزود: در شرایط کنونی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج سربلندی و عزت ایستاده است، دشمنان به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی روی آورده اند چرا که فهمیده اند از طریق نبرد نظامی نمی توانند به این ملت ضربه زنند و آنان را از نظام جدا کنند.

 وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اساتید بسیجی، فرماندهان جنگ نرم هستند، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه کشور ما از سوی مستکبران جهان با تهدیدات نیمه سخت مواجه بوده با تهدیدات جنگ نرم نیز مواجه است، از این رو مقام معظم رهبری تبیین کرده‌اند که اساتید فرماندهان این جنگ نرم بوده و دانشجویان نیز افسران جوان آن هستند.

 وی اضافه کرد: مبارزه و مقابله در جنگ نرم، تکلیفی است که از سوی مقام معظم رهبری بر عهده‌ی اساتید و دانشجویان گذاشته شده تا با تولید محتوای فرهنگی در جامعه روشنگری کنند

حجت الاسلام طالعی با تاکید بر منویات رهبری مبنی بر اینکه اساتید بسیجی باید صاحب تحلیل بوده و بتوانند درست تحلیل کرده و در جهتی به کار گیرند که دانشجویان نیز صاحب تحلیل شوند، خاطرنشان کرد: اساتیدی که دغدغه‌ی فرهنگی، اسلام و نظام را دارند در این راستا می‌توانند نقش بیشتری ایفا کنند.

وی با تاکید بر اهمیت اقدام جهادی خاطرنشان کرد: در هر کجا که به تاسی از ایام دفاع مقدس، جهادی عمل کرده‌ایم، به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌ایم و هر کجا که جهادی عمل نکردیم نواقص و شکستها  را متحمل شده‌ایم.

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مراغه  با اشاره به اهمیت بسیج اساتید در فضای جامعه و دانشگاه‌ها اظهارکرد: اساتید، مدرسین  و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها می توانند به عنوان قشر فکری  دغدغه‌های نظام را دنبال کرده و در مقابله با حرکتهایی غیر انقلابی و غیر ارزشی به تبیین و روشنگری بپردازند.

وی با تاکید بر نقش آفرینی اساتید بسیجی در جریان سازی گفتمان دینی گفت:  انتظار جامعه از بسیج اساتید جریان سازی در این حوزه بوده وافراد جامعه نسبت به اساتید دانشگاهی اعتماد بیشتری داشته و این اساتید می توانند به عنوان افراد صاحب نفوذ منشاء تحولات زیادی برای جامعه باشند.

حجت الاسلام طالعی  با هشدار به تهاجم فرهنگی شدید علیه اسلام و انقلاب اسلامی، به خطرات  فرقه های مختلف  و گمراه کننده اشاره کرد و گفت: توقع دلسوزان انقلاب از اساتید دانشگاه این است تا نسبت به روشنگری جوانان در کلاسهای درس توجه جدی داشته تا این جوانان مومن و انقلابی گمراه نشوند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اساتید را فرماندهان جنگ نرم می دانند، یادآور شد: بنابراین کسی می تواند فرمانده خوبی باشد که نگاهش به علم و کسب معرفت جهادگونه باشد و بتواند با تلاش خود اقتدار علمی کشور را حفظ کند.

 وی در ادامه بهترین راه مقابله و پاسخ  به دشمنان این نظام و انقلاب را که می خواهند مانع پیشرفت و توسعه فکری و علمی کشور باشند، تلاش و جهاد در سنگر مقدس علم و دانش دانست و افزود: جهاد  علمی  با محوریت اخلاق اسلامی  بهترین لبیک به ندای رهبری است.

انتهای پیام /