کد خبر : 16505
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 4 مهر 1396 - 10:34

دشمن فرهنگ و باورهایمان را نشانه رفته است

دشمن فرهنگ و باورهایمان را  نشانه رفته است

فرمانده سپاه ناحیه مراغه گفت : دشمن فرهنگ و باورهای دینی و اعتقادی ما را هدف گرفته و نشانه رفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ سرهنگ پاسدار رضا سامی در یادواره شهدای روستای سرگیزه با اشاره به سه هدف  اصلی دشمن  در دوران دفاع مقدس افزود: هدف اصلی دشمن از حمله به میهن اسلامی، ساقط کردن حکومت جمهوری اسلامی بود.

وی گفت : دشمن تلاش می کرد که نظام مقدس جمهوری اسلامی را حذف کند و  اگر نتوانست استان های مرزی کشور را ایران اسلامی جدا کند یا  به حداقل هدف خود که از بین بردن خط تالوگ ایران و گرفتن حق کشتیرانی ایران از خلیج فارس بود برسد.

 سامی خاطر نشان کرد: کشوری که میخواهد با کشور دیگری حمله کند باید اصول جنگ را رعایت کند و بعد از اصول جنگ باید از نیروی انسانی بیشتر و تجهیزات و تسلیحات زیادی داشته باشد تا پیروز شود.

فرمانده سپاه ناحیه افزود: دشمنان و استکبار چهانی همه اصول جنگ را رعایت کرده بودند و مطمئن بودند که پیروز می شوند ولی نمی دانستند که غیر از اصول دهگانه جنگ، دو اصل دیگری که در ایران بود به آن فکر نمی کردند  دو اصل ایمان واصل جهاد که دشمن از این دو اصل غافل بودند اگر به این دو فکر می کردند اصلا به فکر حمله به ایران نمی افتادند.

 وی ابراز داشت: دشمن نمی دانست که این ملت یک عقبه ای به نام فرهنگ  حسینی و فرهنگ عاشورائی و اسلامی دارد و حاضر است در راه دین و مملکت خود جانفشای کند.

 وی هشت سال دفاع مقدس را تنها طولانی ترین جنگ در تاریخ بر شمرد و گفت:  در این جنگ طولانی  دشمنان  ما نتوانستند وجبی از خاک کشورعزیزمان را جدا بکند.

سرهنگ سامی علت عدم توانایی دشمن را وجود ولی فقیه در راس حکومت  دانست گفت: تا زمانی که  ولایت در راس امور باشد وفرهنگ عاشورایی  در دین ما نهادینه باشد هیچ آسیبی به مملکت ما نخواهد رسید.

فرمانده سپاه ناحیه گفت: ما باید زمینه ظهور در جامعه را آماده و مهیا کنیم چراکه رمز پیروزی ما فرهنگ عاشورا فرهنگ علوی و فاطمی است که دشمن را زمین گیر کرده است.

سامی به تفییر تاکتیک دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن  راهای مختلفی برای جلوگیری از تشکیل حکومت ایران اسلامی انجام داده و از داخل عده ای هم آنها را حمایت می کنند و تمام توان می خواهد  زمینه ظهور را از ما بگیرد.

رضا سامی یاد آوری کرد: امروز دشمن با دو تاکتیک وارد میدان شده وسعی دارد بیرون از مرز ها   کشور های همسایه ی ما را ازجمله عراق و سوریه را  تجزیه و جز جزء کند وتاکتیک دوم تغییر ادراکات  ما ایرانیان است .

وی افزود: دشمن به خوبی میداند که  ایران از نظر اقتصادی مقاوم است، چون شیعه امام حسین (ع) هستند هرچه قدر هم  تحریم ها شدید تر باشد کمتر از تحریم های روز عاشورا است پس مقاومت می کنیم.

سامی خاطر نشان کرد: دشمن وقتی می بیند با جنگ سخت  نمی تواند کاری انجام بدهد سعی دارد فرهنگ حسینی  و عاشورا یی را  از ما بگیرد و می خواهد عزاداری هایی که آنها  برنامه ریزی کرده انجام بدهیم .

وی ادامه داد: دشمن می خواهد عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) را و عشق به حجاب و نماز را به نفرت تبدیل کند و آنهایی که ما از آن نفرت داریم از قبیل طلاق و بی نمازی آنها را به عشق تبدیل کند.

فرمانده سپاه ناحیه مراغه گفت: اگر امروز راه  و مسیر دشمن را نشناسیم شکست خواهیم خورد . چرا که دشمن میخواهد از داخل بنیان خانواده را متزلزل بکند می خواهد ادراک ما را عوض بکند و بدعت را وارد عزاداری ما کند.

وی در ادامه افزود:ما باید به پیام و سیره شهدا عمل کنیم، پیام شهدا  نماز اول وقت بود، گوش به فرمان رهبری و عزاداری  های  بی ریا حسینی انجام می دادند. برای عمل به پیام شهدا باید به  ائمه معصومین (ع) توسل کنیم  تا یاریمان کنند اگر این کار را نکنیم شکست می خوریم .