کد خبر : 16190
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 شهریور 1396 - 0:29

انتخاب شهردار پشت درهای بسته ، نشان از ناشی گری یا زد وبند ؟

انتخاب شهردار  پشت درهای بسته ، نشان از ناشی گری یا زد وبند ؟

برگزاری اولین جلسه منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مراغه در پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه ها باعث انتقاد اصحاب رسانه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ; امروز صبح همزمان با سراسر کشور مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای اسلامی شهر در مراغه نیز برگزار شد و یحیی غلامی با کسب ۴ رای به عنوان رئیس شورا و علی عباسی به عنوان نایب رئیس انتخاب شدند.

هر چند روند رای گیری و انتخاب شدن نشان از تصمیم قبلی اعضای شورا برای این انتخاب بود ; به طوری که حتی در فضای مجازی نیز این انتخاب از سوی برخی کاربران با نهایت تعجب پیش بینی می شد.

اما نکته ای که حائز اهمیت بود انتخاب شهردار مراغه در جلسه غیرعلنی شورا بود که این کار برای اولین بار در شهر مراغه اتفاق افتاده و موجبات اعتراض مردم, خبرنگاران و اصحاب رسانه را فراهم کرد.

جالب است خبرنگار ما پس از مراجعه به شورا با جواب سر بالای رئیس دفتر مواجه می شود که امروز جلسه تخصصی است و قرار نیست شهردار انتخاب شود اما پس از چند ساعت محمد رضا احمدی با ۷ رای موافق به عنوان شهردار مراغه در سمت خود ابقا می شود! این انتخاب در حالی رقم خورد که رئیس شورای جدید از نامزدی ۳ نفر برای پست شهرداری خبر داده بود .

این گونه رفتارها ناخودآگاه شائبه زد و بندهای پشت پرده را در اذهان مردم ایجاد می کند و مردمی ترین نهاد شهر را تبدیل به محرمانه ترین نهاد می کند که تصمیماتش در پشت پرده و با زد و بند انجام می گیرد.

بهتر است شورای جدید که دو عضو آن نیز برای اولین بار در شورا حضور دارند ماهیت مردمی بودن خود را حفظ  و مردم را از کیفیت و چگونگی جلسات خود باخبر کنند.