کد خبر : 15988
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 جولای 2017 - 17:47

مراغه میزبان نشست هم‌اندیشی مجامع استانی سازمان‌های مردم‌نهاد سراسر کشور

مراغه میزبان نشست هم‌اندیشی مجامع استانی سازمان‌های مردم‌نهاد سراسر کشور

امیر تقی زاده معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت : اولین نشست هم اندیشی منتخبین مجامع استانی سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور به میزبانی شهرستان مراغه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی افزود : اولین نشست هم اندیشی منتخبین مجامع استانی سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور ۳ الی ۵ مرداد ماه برگزار و در این نشست منتخبین مجامع استانی سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور در کارگاهها و کلاسهای آموزشی شرکت خواهند کرد.
تقی زاده گفت : در اولین نشست هم اندیشی منتخبین مجامع استانی سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور در مراغه ، مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد کشور با برگزاری انتخابات تشکیل خواهد شد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود : در سال ۹۵ مجامع استانی سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور برگزار شده بود که از هر  استان ۲ نفر منتخب در این نشست حضور خواهند داشت.
معاون فرهنگی و امور جوانان  اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود : در تشکل های مردم نهاد جوانان، هم رشد فرهنگی و هم رشد اجتماعی و فردی جوانان صورت می پذیرد و این مراکزبا ایجاد بسترهای لازم می تواند شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی باشد.
امیر تقی زاده افزود: مشارکتهای اجتماعی جوانان از اولویت های دولت تدبیر و امید است چرا که اگر نهادها و تشکلهای اجتماعی در جامعه حضور فعال داشته باشند بسیاری از مشکلات و اسیبها از بین خواهد رفت.
وی عنوان داشت: اکنون دیگر راهی به جز اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنها نداریم. مگر اوایل انقلاب همین جوان ها نبودند که آن اتفاقات بزرگ و ارزشمند را رقم زدند پس اکنون نیز باید به جوانان اعتماد کنیم و کارهای بزرگ را همانند اوایل انقلاب به آنها بسپاریم.
تقی زاده سرچشمه آسیب های اجتماعی را در عدم استفاده از ظرفیت جوانان دانست و ادامه داد: جوانان سرمایه های اجتماعی هستند و نباید از کنار این سرمایه عظیم، خلاق و با انگیزه به سادگی گذشت، باید بدانیم ریشه آسیب های اجتماعی که امروز با آن روبرو هستیم در نادیده گرفتن همین سرمایه های اجتماعی است.
وی تاکید کرد: مشارکت عمومی و نقش آفرینی جوانان باید نهادینه و هدفمند شود تا بتواند بازدهی و اثر گذاری لازم را داشته باشد.
وی سازمان های مردم نهاد را شکل نهادمند مشارکت جوانان معرفی کرد و افزود: در دولت تلاش شد سازمان های مردم نهاد جوانان به سطح مطلوب و مورد نیاز جامعه برسد که این مهم تا حدودی تحقق یافته است.

فارس

برچسب ها :

ناموجود