کد خبر : 15561
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵

اندیشه های امام راحل بهترین شاخص برای دوری از انحرافات است

اندیشه های امام راحل بهترین شاخص برای دوری از انحرافات است

مسئول ستاد بزرگداشت آیین سالروز ارتحال امام راحل مراغه و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه این شهرستان گفت: افکار و اندیشه های امام راحل بهترین شاخص برای دوری از انحرافات و توطئه های دشمنان در ضربه زدن به تفکر ایشان در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصدمراغا ؛ حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده در نشست خبری ستاد بزرگداشت آیین سالروز ارتحال امام راحل و ۱۵ خرداد مراغه افزود: کلام، گفتار و رفتار امام خمینی (ره) بزرگترین شاخص برای شناخت تفکر این رهبر بزرگ عصر معاصر است.

وی ادامه داد: با توجه به توطئه های دشمنان در قالب طرح امام زدایی و تحریف مکتب نورانی امام راحل، توجه به تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص شاخص قرار دادن اندیشه ها و آرای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ضروری و حیاتی است.

وی اضافه کرد: آثار بزرگ امام خمینی (ره) از جمله صحیفه انقلاب، صحیفه نور و نیز سخنان ایشان، منشوری درخشان و قطب نمایی هدایتگر برای ادامه دهندگان راه و مسیر تفکر اصیل انقلاب اسلامی در عصر حاضر است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در سال های اخیر بر ادامه مسیر امام راحل و وصایای ایشان تاکید می کنند گفت: اعتراض به اشرافی گری و کاخ نشینی به عنوان یکی از مظاهر انحراف در ادامه مکتب امام، همواره مورد تاکید رهبری بوده است.

وی افزود: با نگاهی به خطرات و موانعی که پیرامون راه امام راحل در زمان حیات و پس از رحلت ایشان وجود داشته، مهم ترین چالش و انحراف در ادامه این مسیر، عنوان کردن مطالبی انحرافی از سوی برخی افراد مبنی بر به موزه رفتن نظرات امام راحل است.

وی با اشاره به تبیین اصول هفت گانه مکتب امام راحل توسط رهبر انقلاب در سال های اخیر ادامه داد: اثبات اسلام ناب محمدی (ص) در برابر اسلام آمریکایی، متحجر ، ضد اسلامی و سکولار؛ یکی از این اصول مترقی برای اعتلای نظام اسلامی و کشورمان است.

وی اضافه کرد: اعتقاد به وعده الهی در استکبار ستیزی و اعتماد به اراده مردم  با مردمسالاری دینی و حمایت جدی از اقشار محروم با صیانت از بیت المال و پرهیز از اشرافی گری از اصول مورد تاکید رهبری با تکیه بر مکتب درخشان امام راحل است.

وی گفت: قرار گرفتن در جبهه تقابل با استکبار و عدم عق نشینی از مواضع مستحکم آحاد جامعه در این خصوص و نیز حفظ استقلال ملی در برابر هجمه اندیشه های منحط غربی و حفظ وحدت و انسجام ملی از اصول هفت گانه مورد تاکید رهبری نشات گرفته از مکتب امام راحل است.

وی با اشاره به سالروز ارتحال بینانگذار کبیر انقلاب اسلامی افزود: آن امام و رهبر بزرگ جهان اسلام قطب نمای آزادیخواهان، نماد استکبار ستیزی و هدایتگر ما از جاهلیت ستمشاهی به سوی اسلام ناب محمدی (ص) بود.

وی ادامه داد: پس از رحلت امام راحل نیز، رهبر معظم انقلاب با سکانداری کشتی نظام و انقلاب اسلامی با شخصیتی جهانی رهبری مسلمین جهان را مدیریت کرده و عظمت نظام اسلامی را روز به روز افزون تر کردند.

 وی با تاکید بر لزوم گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل گفت: ستاد بزرگداشت ایین های ۱۴ خرداد، با محوریت بازشناسی افکار و اندیشه های امام راحل برنامه های فرهنگی، معنوی و اجتماعی مناسبی را برای این ایام تدیون کرده اند.

وی افزود: برگزاری ویژه برنامه سالروز ارتحال امام راحل در چهاردهم خرداد در مسجد جامع با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان و نیز برنامه های رادیوئی، آیین ها، نشست ها و همایش های فرهنگی با موضوع تبیین افکرا و اندیشه امام راحل در تمامی مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج و اماکن مذهبی این شهرستان برگزار می شود.