کد خبر : 13424
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱:۰۵

۹ دی نشان دهنده پیوند نا گسستنی ملت با انقلاب و رهبری است

۹ دی نشان دهنده پیوند نا گسستنی ملت با انقلاب و رهبری است

مردم ولایتمدار ایران اسلامی در این روز وفاداری مجدد خود به سید الشهدا (ع) و آرمان های انقلاب، امام راحل و رهبری را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رصد مراغا؛ امام جمعه مراغه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان مراغه گفت : مردم در ۹ دی پیوند قلبی خود را با آرمان های امام راحل ، شهدا و رهبر معظم انقلاب نشان دادند و هر سال مراسم سالگرد ۹ دی با شکوه تر از سال قبل اجرا می شود .

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی پور محمدی افزود : در جریان انتخابات ۸۸ یکی از نامزد های معترض هنوز  نصف روز از انتخابات نگذشته بود که در مصاحبه ای خود را پیروز انتخابات اعلام کرد و جرقه های اعتراضات شورشگران را فراهم کرد .

وی خاطرنشان کرد : اعتراض قانونی اشکالی ندارد ولی از راه صحیح آن که شورای نگهبان هم این فرصت را برای اعتراض قانونی آن ها فراهم کرده بود .

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد : جای سوال دارد که چرا دو نامزد معترض زمانی که دیدند کار به جایی رسیده است که اسرائیل نیز از انها حمایت می کند باز به روند اعتراض اشتباه خود ادامه دادند؟ حتی بعد ها به دستگاه ابا عبدالله الحسین جسارت شد ولی باز کوتاه نیامدند.

وی افزود: این افراد باید زمانی که دولت های استکباری از آنها حمایت می کردند، متوجه شده از راه خطا برگشته و توبه می کردند که اینکار را نیز نکردند.

امام جمعه مراغه اضافه کرد : شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران اغتشاش گران نیز شعاری پوشالی بود که خواستار ایرانی چون دوران خفت بار ستم شاهی بودند که با ذلت تمام در مقابل امریکا خم می شد و کوچکترین اقتداری نداشت.

وی افزود : مردم ولایتمدار ایران در ۹ دی با حضور گسترده و پرشور خود به تمامی نابسامانی ها پایان دادند و بار دیگر عهد و پیمان خود را با رهبر انقلاب تازه کردند .

خطیب جمعه مراغه با اشاره به برقراری آتش بس در سوریه، گفت: این آتش بس به دلیل ایستادگی ملتو ارتش سوریه و نیز نیروهای جبهه مقاومت اسلامی و در راس آنان تدابیر نظام اسلامی محقق شد که در آن گروه های تروریستی داعش و النصره از این امر مستثنی شده اند.

وی افزود: نظام سلطه در سوریه و منطقه نه به دنبال آتش بس بلکه درصدد براندازی جبهه مقاومت و ایجاد کشورهایی مطیع آمریکا و حامی رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی ادامه داد: با توجه به تحولات و پیروزی های جبهه مقاومت اسلامی در سوریه، عراق و نیز در لبنان، تیر خصومت و اختلاف افکنی رژیم های وابسته منطقه ای از جمله عربستان در تحولات سیاسی منطقه به سنگ خورده است.

وی اضافه کرد: دعوت اخیر عربستان از برخی کشورهای منطقه از جمله کشورمان برای بررسی مسائل آیین حج ٰ نشان از شکست سیاست های منطقه ای این کشور و عقب نشینی آن از مواضع خود است.

وی گفت: وجود مشکلات اقتصادی و وضعیت نه چندان مناسب اجتماعی و نارضایتی های مردمی در عربستان این کشور را تضعیف و وادار به عقب نشینی از مواضع خود کرده است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت مرحوم ثقه الاسلام تبریزی افزود: در چنین روزی که مصادف شده بود با روز عاشورا در زمان جنگ جهانی دوم  مرحوم ثقه الاسلام تبریزی به خاطر اعتراض به روس ها و ممانعت از امضای تعهد نامه ای که مجاهدین را مقصر اتفاقات تبریز می دانست به همراه ۸ نفر دیگر به دار آویخته شد