کد خبر : 1294
تاریخ انتشار : جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 18:04

فرماندارمراغه از هزینه شدن ۳۸۰ میلیارد ریالی در روستاهای بخش مرکزی خبر داد

فرماندارمراغه از هزینه شدن ۳۸۰ میلیارد ریالی در روستاهای بخش مرکزی خبر داد

خبرگزاری رصد مراغا – فرماندار مراغه گفت: در سال گذشته ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان هزینه شده است. محمدی در جمع اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی این شهرستان افزود: این میزان اعتبار در زمینه های آسفالت راه های روستایی، توسعه اینترنت پرسرعت، آبرسانی، گازرسانی، برق رسانی و احداث کانال های

خبرگزاری رصد مراغا – فرماندار مراغه گفت: در سال گذشته ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان هزینه شده است.

IMG14032029

محمدی در جمع اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی این شهرستان افزود: این میزان اعتبار در زمینه های آسفالت راه های روستایی، توسعه اینترنت پرسرعت، آبرسانی، گازرسانی، برق رسانی و احداث کانال های آبیاری هزینه شده است.
وی گفت :این خدمات همگی در سایه تلاش مسئولین شهرستان و وحدت بین شوراهای اسلامی با خدمتگزاران انقلاب اسلامی محقق شده است.
وی افزود: تلاش های زیادی برای عمران و آبادانی روستاها از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر وامید صورت گرفته که از انتهای سال جاری شاهد به ثمر رسیدن این تلاش ها خواهیم بود.

بخشدار مرکزی مراغه نیز از اجرای ۶۹ طرح عمرانی توسط دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاهای این بخش خبر داد و گفت: این طرح ها با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دهیاری ها و خودیاری مردم روستاها اجرا شده است.

حسین گل محمدی افزود: این طرح ها در بخش های مخلتف از جمله احداث دیوار ساحلی، ۱۴ هزار متر مربع آسفالت ریزی داخل روستا، احداث ساختمان دهیاری و غسالخانه بوده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون در این بخش آسفالت راه روستایی پنج روستا شامل سه روستای زیر ۱۰ خانوار و دو روستای بالای ۱۰ خانوار باقی مانده است.

گل محمدی خاطر نشان کرد: ۱۲ روستا نیز از گازرسانی بی بهره هستند که عملیات گازرسانی به ۹ روستای فاقد این خدمات هم اکنون در حال اجراست.

وی افزود: تمام روستاهای این بخش از خدمات شرکت برق و آب و فاضلاب روستایی بهره مند هستند.

بخش مرکزی مراغه با ۷۴ روستا دارای ۶۸ هزار نفر جمعیت بوده که تمام روستاها دارای شورای اسلامی با ۲۴۵ نفر عضو و ۵۷ روستا نیز دارای دهیاری است.

مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.